Taxi w Poznaniu – poznaj cennik oraz usługi dodatkowe oferowane przez przewoźnika Eko Taxi!

Taxi w Poznaniu – poznaj cennik oraz usługi dodatkowe oferowane przez przewoźnika Eko Taxi!

Taxi w Poznaniu to środek transportu, po który coraz chętniej sięgają najróżniejsze grupy klientów. Mowa tutaj zarówno o zażywających nocnych rozrywek studentach, osobach spieszących na ważne premiery teatralne czy operowe, zwiedzających Poznań turystach, jak i klientach biznesowych podróżujących taksówkami na wszelkiego rodzaju spotkania firmowe. Po jakiego przewoźnika sięgnąć, aby zaoszczędzić na przejazdach i jakie usługi wchodzą w ofertę nowoczesnych firm taksówkarskich? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w niniejszym artykule. Poznaj niezwykle atrakcyjną ofertę Eko Taxi Poznań i skończ z przepłacaniem.

Spis treści:
Kiedy warto zamówić taksówkę?
Kim jest typowy klient?
Na co zwracają uwagę pasażerowie?
Cennik i numer na Eko Taxi
Usługi dodatkowe

Poznań a taxi, czyli w jakich okolicznościach warto wybrać numer na centralę i skorzystać z usług taksówkarskich?

Taxi w Poznaniu to niezwykle komfortowy środek komunikacji, który umożliwia bezproblemowe i błyskawiczne znalezienie się w dowolnym miejscu zlokalizowanym na terenie miasta. Z usług taksówkarskich ochoczo korzystają bardzo różni klienci wywodzący się z wielu grup społecznych. W fotelach pasażera rozsiadają się przede wszystkim osoby spieszące na wieczorne wydarzenia kulturalne, nocne marki wracające z nocnych przygód w klubach i barach Poznania czy też chętnie odwiedzający miasto i podziwiający jego atrakcje turyści, którzy niejednokrotnie mają przy sobie niepraktyczne i ciężkie bagaże. Taksówki wzywają także osoby, które nie są zorientowane w topografii Poznania, a zależy im na bezproblemowym dotarciu w wybrany punkt na mapie miasta. To także środek lokomocji szczególnie popularny wśród klientów biznesowych. Za pośrednictwem taryfy dojeżdżają oni bowiem na liczne konferencje pracownicze, spotkania z kontrahentami czy też przewożą istotną dokumentację pomiędzy jedną filią danej firmy a drugą.

Taksówkami podróżują też osoby spędzające wieczór u znajomych, które nie zamierzają wyjeżdżać z garażu prywatnym autem. Dzięki usługom taxi mogą one bowiem skorzystać z poczęstunku w postaci drinka i spędzić czas bez martwienia się o kierowcę na drogę powrotną.

Zamówienie taxi w Poznaniu to także wspaniała alternatywa dla usług oferowanych przez komunikację miejską. Podróżując taryfą, stajemy się całkowicie niezależni od rozkładów autobusów i tramwajów, dzięki czemu możemy uniknąć godzinnego oczekiwania na nocny transport. Oczywiście środki komunikacji publicznej w Poznaniu funkcjonują bez zarzutu, jednak niosą za sobą pewne ograniczenia. Mowa tu o lokalizacji przystanków, która nie zawsze w pełni odpowiada planowanej przez nas trasie, a nawet sytuacjach, w których wybrany autobus czy tramwaj nie dociera do naszego celu podróży. Możliwość wezwania kierowcy z taksówką poznaniacy szczególnie docenią także podczas mroźnych zimowych nocy, kiedy podróżowanie we wnętrzu ciepłego, komfortowego auta jest dużo atrakcyjniejszą opcją niż samotny spacer do domu.

Telefon na taxi w Poznaniu

Kim jest typowy klient taniego taxi w Poznaniu?

Po tanie taxi w Poznaniu sięga coraz więcej różnorodnych grup odbiorców. W dawnych czasach kursy taksówką kojarzone były w większości z przejazdami w celach biznesowych lub uroczystymi wizytami w placówkach kultury, na które pozwolić sobie mogli jedynie najzamożniejsi mieszczanie. Przejazd tzw. taryfą utożsamiany był też z wyprawami na lotnisko i w kierunku przeciwnym. Do wybuchu pierwszej wojny światowej, czyli roku 1914 kurs taksówką uważany był za ekskluzywną i drogą usługę. To dlatego, że w tych czasach na ulicach Poznania spotkać można było jedynie 10 samochodów taxi. Ustępowały one wówczas o wiele popularniejszym konnym dorożkom. Rozwój branży taksówkarskiej w Poznaniu nastąpił dopiero w czasie dwudziestolecia międzywojennego. W 1937 roku miasto mogło pochwalić się aż 155 samochodami taxi, podczas gdy liczba dorożek spadła do 35. Z konnego transportu całkowicie zrezygnowano po roku 1945, podczas gdy taxi przeszły w ręce osób i firm prywatnych.

W obecnych czasach telefon na centralę taniego taxi w Poznaniu nie wiąże się zwykle z żadną nadzwyczajną okazją. Wszechobecny dostęp do tej wygodnej formy transportu, krótki czas oczekiwania na przejazd oraz napędzające rynek, atrakcyjne stawki za kursy sprawiły, że taksówki uznane zostały za konkurencyjną i chętnie wybieraną alternatywę dla komunikacji miejskiej. Na środek lokomocji w postaci taxi bardzo często stawiają osoby, które potrzebują zapewnienia, że zdążą na umówione spotkanie czy odjeżdżający pociąg – bez stresu i nadmiernego pośpiechu. Taką gwarancję daje zamówienie samochodu na wybraną, odpowiadającą pasażerowi godzinę.

Rzetelne informacje dotyczące grup osób, które najczęściej korzystają z usług przewoźników taxi znaleźć można w raporcie Polskie Taksówki 2016 skupiającym dane statystyczne pozyskane z kilku największych polskich miast. W zestawieniu znajdziemy na przykład informację o tym, że po taxi o wiele częściej dzwonią mężczyźni niż kobiety. Płeć męską zaznaczyło bowiem aż 78,7 procent respondentów biorących udział w badaniu. Z kolei wiek statystycznego klienta taksówki mieści się w przedziale 25-30 oraz 31-40 lat. Te grupy wiekowe wskazało kolejno 40,7 oraz 33,8 procent badanych. Najrzadziej za pośrednictwem taksówek poruszają się osoby po 50 roku życia. Ich odsetek wynosił bowiem jedynie 1,9 procent wszystkich ankietowanych.

Znaczącą większość klientów taniego taxi w Poznaniu (oraz w innych dużych miastach Polski) stanowią osoby z wyższym wykształceniem. Ich udział wśród wszystkich osób biorących udział w badaniu wynosił aż 78,7 procent. W raporcie Polskie Taksówki 2016 znaleźć można także informację dotyczącą średnich zarobków pasażerów taxi. Według danych zaprezentowanych w zestawieniu trudno jednoznacznie określić, ile zarabia typowy klient taksówki. Najwięcej badanych, bo aż 25,6 procent odmówiło udzielenia odpowiedzi na pytanie o finanse. Drugie miejsce (24,5 procent wszystkich odpowiedzi) zajęły osoby zarabiające powyżej 5 tysięcy złotych, a na trzeciej pozycji uplasowali się pasażerowie z wypłatami oscylującymi pomiędzy 3 a 5 tysiącami złotych (19,9 procent badanych).

Cennik to nie wszystko, czyli na jakie aspekty zwracają uwagę pasażerowie taxi w Poznaniu?

Cennik to nie jedyny czynnik, na jaki zwracają uwagę klienci taxi w Poznaniu i innych miastach Polski. Według badań zaprezentowanych w raporcie Polskie Taksówki 2016 ceny za przejazd usytuowały się oczywiście na pierwszym miejscu wśród aspektów zapewniających komfortowy przejazd taksówką – wskazane zostały przez 85,4 procent respondentów. Warto jednak pochylić się także nad pozostałymi czynnikami, na jakie zwracają uwagę pasażerowie. Przy analizowaniu odpowiedzi należy wziąć pod uwagę to, że każdy z badanych mógł zaznaczyć więcej niż jeden czynnik.

Na liście najistotniejszych czynników zapewniających satysfakcjonującą podróż taksówką, zaraz po cenniku, znajduje się dostępność taksówki w wybranym terminie. Aspekt ten za istotny uznało aż 79,4 procent badanych. I zupełnie nie ma się czemu dziwić, w końcu wykonując telefon na centralę w celu zamówienia przejazdu „na już” nikt nie będzie zainteresowany taksówką, która przyjedzie po nas dopiero po upływie godziny. W czasach, kiedy tempo życia nieznośnie przyspieszyło, nie pozostawiając nawet chwili na refleksję i zadumę, niezawodny przewoźnik stawiający się na miejscu nawet kilka minut po zamówieniu przejazdu dla wielu pasażerów wydaje się być już oczekiwanym standardem.

Prawie połowa respondentów za istotny czynnik uznała jakość obsługi zastanej w taksówce. Co właściwie należy przez to rozumieć? Mowa tu o niczym innym, jak o indywidualnej ocenie pracy taksówkarza. Czy kierowca jest uprzejmy, zwraca się kulturalnym językiem i przewozi klienta najkrótszą możliwą drogą? To pytania, na które warto sobie odpowiedzieć w poszukiwaniu przewoźnika, który spełni wszelkie oczekiwania pasażera. Klientom zależy również na tym, aby przewożący ich kierowca dobrze orientował się w topografii miasta, na terenie którego świadczy swoje usługi. Sytuacja, w której prosimy taksówkarza o kurs z centrum Poznania na Jeżyce, a ten odwraca się do nas i bezradnie pyta o wskazówki dojazdu nie należy do najbardziej komfortowych. Po takim kursie klient z pewnością nie zadzwoniłby do korporacji następnym razem, gdy będzie poszukiwał transportu. Wsiadając do taksówki, pasażer chce mieć gwarancję, że dotrze na miejsce bez żadnych przeszkód, a wiozący go kierowca okaże się profesjonalistą, który świetnie zna się na prowadzeniu samochodu i dobrze czuje się za kółkiem.

Do często wybieranych czynników dotyczących komfortu przejazdu taxi w badaniu Polskie Taksówki 2016 zalicza się także standard samochodu. Aspekt ten za istotny uznało aż 38,9 procent respondentów. Oznacza to, że klienci preferują kursy taksówkami wyposażonymi np. w klimatyzację. I trudno się dziwić, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo upalną pogodą. W taki czas odświętnie ubrane osoby spieszące na spotkania biznesowe bądź istotne wydarzenia w teatrze czy operze potrzebują gwarancji komfortowego przejazdu. Pasażerowie zwracają uwagę także na utrzymany w taksówce poziom czystości oraz zapach we wnętrzu samochodu.

Na aspekty w postaci posiadanych przez kierowcę taksówki uprawnień i licencji na przewóz osób uwagę zwraca zaledwie 12,2 procent osób biorących udział w badaniu. Na przyzwyczajenie do usług wybranego przewoźnika postawiło jedynie 7,1 procent respondentów, a najmniejszy odsetek osób – 3,8 procent – w ankiecie zaznaczyło sugerowanie się opiniami bliskich i znajomych. Z przedstawionych danych wynika, że opinię na temat branży przewoźników taxi pasażerowie wolą wyrabiać sobie na bazie prywatnych doświadczeń. Dowiedzieć się możemy także, że cena oraz szybki przyjazd proces realizacji zlecenia są znacznie istotniejsze niż sentyment czy przyzwyczajenie do wybranej korporacji.

Wyżej przedstawione wnioski rozjaśniają nieco sytuację na poznańskim rynku taksówkarskim, gdzie ogrom przewoźników stara się przyciągnąć uwagę potencjalnych pasażerów dzięki atrakcyjnym cennikom oraz wachlarzom opcji dodatkowych. Sprawdźmy, który przewoźnik taxi w Poznaniu szczególnie zasługuje na uwagę odbiorców.

Wracając z imprezy w Poznaniu zamów taxi

Poznaj jedne z najtańszych taksówek w Poznaniu! Dokładny cennik oraz numer kontaktowy na Eko Taxi

Eko Taxi to korporacja taksówkarska, która poza Poznaniem funkcjonuje także w innych dużych miastach Polski. Samochody z charakterystyczną zieloną koniczynką spotkać można między innymi na ulicach Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic czy Lublina. Wszystkie taksówki należące do Eko Taxi dają pasażerom gwarancję nie tylko komfortowego przejazdu, ale i wspaniałej obsługi oraz stałych, niskich cen za przejazdy.

Z danych zamieszczonych we wspomnianym wcześniej raporcie Polskie Taksówki 2016 wynika, że średni koszt za przejazd taksówką na terenie Poznania opiewa na 27,03 zł. To znacznie mniej niż w przypadku opłat za poruszanie się po ulicach Krakowa (31,70 zł), Trójmiasta (33,23 zł) czy też najdroższych w zestawieniu Katowic (33,66 zł), za to nieco więcej niż w przypadku najmniej kosztownego miasta w podsumowaniu – Kalisza ze średnią opłatą za kurs wynoszącą 15,38 zł.

Choć w raporcie na tle całego kraju Poznań prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie w kwestii kosztów za przejazdy, to jeszcze większe wrażenie zrobić może cennik przewoźnika Eko Taxi. Jest to odpowiedź na potrzeby wszystkich klientów poszukujących tanich przejazdów na terenie Poznania Oferta przygotowana przez korporację należy bowiem do jednej z najatrakcyjniejszych propozycji cenowych na terenie całego miasta!

Opłata za tzw. „trzaśnięcie drzwiami” w Eko Taxi Poznań wynosi zaledwie 6,50 zł i obejmuje także pierwszy przejechany kilometr. Za każdy następny doliczane są następujące kwoty:

  • 2 złote za każdy przejechany kilometr w I taryfie (opłata obowiązuje przy zamawianiu taksówki poprzez kontakt telefoniczny),
  • 2,50 złotych za każdy przejechany kilometr w I taryfie (opłata obowiązuje przy wsiadaniu do samochodu z postoju taxi),
  • 3,75 złotych za każdy przejechany kilometr w II taryfie,
  • 5 złotych za każdy przejechany kilometr w III taryfie,
  • 7,50 złotych za każdy przejechany kilometr w IV taryfie.

Niskie ceny za usługi przejazdowe sprawiają, że z taksówek oznaczonych charakterystycznym logo zielonej koniczynki Eko Taxi korzystają zarówno uczniowie i studenci, jak i znacznie zamożniejsi klienci biznesowi. Zamawiając auto przynależące do korporacji, zyskujemy gwarancję, że opłata wskazana na taksometrze nie wywoła u nas stresującego skurczu w żołądku w momencie, kiedy dojdzie do realizacji należności. Eko Taxi w Poznaniu oferuje także świetnie przeszkolonych kierowców, niezwykle bogatą listę opcji dodatkowych oraz elastyczne, dopasowane do preferencji klienta formy płatności. Dzięki podobnemu zestawieniu czynników wpływających na komfort przejazdu zyskujemy pewność, że mamy do czynienia z przewoźnikiem, do którego warto wracać. Wystarczy wybrać numer wskazany na stronie internetowej i zadzwonić po taksówkę gotową spełnić wszelkie oczekiwania pasażera!

Taxi w Poznaniu bezpiecznie zawiezie Twoje dziecko do celu

Poznaj usługi dodatkowe oferowane przez Eko Taxi, za które zapłacisz kartą bądź gotówką!

Eko Taxi w Poznaniu to nie tylko tanie przewozy osób. Nowoczesne sieci taksówkarskie wychodzą bowiem naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów, stale poszerzając wachlarz oferowanych usług. Poza tradycyjnymi kursami pozwalającymi błyskawicznie dostać się w dowolny punkt na mapie miasta w Eko Taxi zlecić można także:

  • całodobowe zakupy na telefon – wystarczy przekazać dyspozytorowi listę zakupów do wykonania w sklepie spożywczym, aptece czy restauracji, aby kierowca przywiózł nam zamówienie pod same drzwi domu!
  • monitorowany przewóz naszej pociechy – świetna opcja dla zapracowanych rodziców, którzy nie zawsze mogą osobiście odebrać dziecko z przedszkola czy też przewieźć je na wieczorne zajęcia dodatkowe,
  • zlecenia indywidualne – przewóz osób VIP, obsługa imprez a może coś zupełnie innego? Jesteśmy otwarci na różnego typu zlecenia, które nie zostały wyodrębnione w naszej ofercie. Wystarczy zadzwonić!

Może Cię zainteresować również