Taxi na lotnisko w Poznaniu – ile kosztuje i gdzie może się zatrzymać, aby wysadzić pasażera?

Taxi na lotnisko w Poznaniu – ile kosztuje i gdzie może się zatrzymać, aby wysadzić pasażera?

Taxi na lotnisko w Poznaniu to doskonała opcja przewozowa. W bezpiecznej taksówce błyskawicznie dostaniemy się z centrum miasta czy z Dworca PKP na teren portu lotniczego. Zastanawiasz się, ile kosztuje przejazd ką na lotnisko w Poznaniu? Poznaj nasze atrakcyjne ceny i sprawdź, w jakie udogodnienia są wyposażone nasze taksówki. Sprawdź, gdzie na terenie lotniska może się zatrzymać ka, aby wysadzić pasażera i poznaj różne przydatne informacje o porcie lotniczym Poznań-Ławica. Wybierasz się w podróż samolotem po raz pierwszy? Zobacz, o czym warto pamiętać podczas przygotowań do lotu. A może przylatujesz niedługo do Poznania i zastanawiasz się, co warto zwiedzić? Poznaj nasze rekomendacje!

Spis treści:
Wszystko o podróży na lotnisko – ceny i udogodnienia
Metody płatności
Jak przygotować się na podróż samolotem?
Zwiedzanie Poznania

Ile kosztuje taxi z lotniska w Poznaniu na Dworzec PKP? Poznaj nasz atrakcyjny cennik i usługi dodatkowe. Gdzie może się zatrzymać samochód?

Zastanawiasz się, ile kosztuje taxi z lotniska w Poznaniu na Dworzec PKP lub w inny punkt na mapie miasta? Biorąc pod uwagę odległość, jaka dzieli port lotniczy od centrum miasta, nie będzie to duży wydatek. Zwłaszcza, jeżeli wybierzemy tanią i zaufaną korporację. Port lotniczy stolicy Wielkopolski, w przeciwieństwie do wielu polskich lotnisk, znajduje się w graniach administracyjnych miasta. Lotnisko od centrum Poznania dzieli zaledwie 7 km. Jest to bardzo mało w porównaniu na przykład do Katowic i lotniska w Pyrzowicach – 30 km czy Warszawy i portu lotniczego w Modlinie – 35 km. Niemniej jednak trasę pomiędzy centrum Poznania a lotniskiem można pokonać zaledwie dwoma liniami komunikacji miejskiej, a jeśli lądujemy lub wylatujemy w nocy – tylko jednym autobusem. Podporządkowanie się godzinom rozkładu jazdy nie zawsze jest najłatwiejszym przedsięwzięciem pod względem logistycznym, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że podróż samolotem często wiąże się z tym, że mamy ze sobą wiele bagaży. Znacznie wygodniejszym środkiem transportu może okazać się taksówka.

Cennik Eko Taxi – sprawdź koszt przejazdu na lotnisko

Eko Taxi oferuje swoim klientom tanie przejazdy przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Głównym celem korporacji jest wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów i zapewnienie im bezpiecznego i komfortowego transportu między dowolnymi punktami na mapie Poznania i okolic. Jednym z czynników, który pozwolił firmie zbudować stabilną markę na rynku usług przewozowych, jest jej atrakcyjny cennik. Warto w tym miejscu wspomnieć, że opłata za kurs składa się z opłaty początkowej oraz należności za przebytą w wygodnym samochodzie odległość. Ceny za 1 kilometr zmieniają się w zależności od obowiązującej taryfy. Sprawdź, jak wygląda nasz cennik w Poznaniu:

  • opłata początkowa dla wszystkich taryf – 6,50 zł,
  • I taryfa, obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach I strefy kowej – 2,00 zł/km przy zamówieniach telefonicznych;
  • II taryfa, obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach I strefy kowej – 3,75 zł/km,
  • III taryfa, obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach II strefy kowej – 5,00 zł/km,
  • IV taryfa, obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach II strefy kowej – 7,50 zł/km,
  • opłata za 1 godzinę postoju dla wszystkich taryf – 30 zł.

Co uprzyjemni nam kurs na lotnisko?

Atrakcyjna cena za kurs na lotnisko w Poznaniu, to nie jedyna zaleta Eko Taxi. Do korzystania z usług tej korporacji zachęca wiele dodatkowych udogodnień, jakie można znaleźć w samochodach z zieloną koniczynką. Które z nich okażą się szczególnie przydatne podczas trasy na lotnisko w Poznaniu lub powrotu do domu z zagranicznych wojaży czy biznesowych podróży?

Proste sposoby zamawiania taksówki

Samochód z zieloną koniczynką można zamówić za pośrednictwem jednej z dwóch wygodnych metod. Pierwszą jest wykonanie telefonu na centralę. Co jednak zrobić, gdy nie mamy akurat możliwości rozmawiania przez telefon albo znajdujemy się w miejscu, w którym panuje gwar? W takich sytuacjach można skorzystać z naszej prostej obsłudze aplikacji. Wystarczy wpisać adresy lub zaznaczyć na mapie punkty, między którymi ma odbyć się kurs. Po złożeniu zamówienia na ekranie telefonu lub innego urządzenia mobilnego pokażą nam się wszelkie niezbędne informacje, czyli jaki samochód obsługuje nasz kurs i jaka jest jego aktualna lokalizacja oraz za ile minut możemy spodziewać się ki w lokalizacji początkowej.

Poczekalnia na lotnisku

Nowe, komfortowe samochody

Posiadamy w Poznaniu flotę wygodnych samochodów. Każdy pasażer, niezależnie od wieku, poczuje się w nich komfortowo. Klimatyzacja w nowoczesnych autach uprzyjemni pasażerom przejazd latem na lotnisko w lecie. Możliwość regulacji temperatury jest równie ważna zimą, zwłaszcza kiedy podróżujemy z dziećmi i sami mamy na sobie kilka warstw ubrań.

Możliwość przewozu zwierząt

W podróż samolotem mogą lecieć z nami czworonożni przyjaciele. U nas pasażer również może zabrać w podróż zwierzę! Ważne, abyśmy skorzystali przy tym ze specjalnego transportera. Przewóz zwierząt nie powinien wiązać się z ryzykiem zabrudzenia samochodu. Pupil w transporterze może być przewożony w strefie bagażowej.

Gdzie na lotnisku może się zatrzymać samochód, aby wysadzić pasażera?

Zanim wybierzemy się na lotnisko w Poznaniu, warto poznać o nim kilka przydatnych informacji. Przede wszystkim, gdzie może się zatrzymać samochodów, aby wysadzić lub przyjąć klienta? Samochód może skorzystać z darmowego postoju w obrębie strefy Kiss and Fly wyznaczonej przez lotnisko w strefie parkingów przed terminalem. Pojazd może zatrzymać się na 10 minut i za to nie będzie pobierana opłata przez lotnisko. Z darmowej strefy krótkiego postoju wyłączony jest parking sezonowy. Warto też wiedzieć, że dopuszczalne jest krótkie zatrzymanie się bezpośrednio pod terminalem T2 – maksymalnie 2 minuty. Dzięki tej opcji karz może wysadzić lub odebrać pasażera w komfortowym miejscu. Jeżeli na niego czekamy, warto wypatrywać samochodu na parkingu, aby móc szybko do niego wsiąść. Pojazd dostrzeżemy bez trudu – karoseria samochodów tej korporacji jest ozdobiona charakterystycznym, sporym emblematem z zieloną koniczyną.

Często podróżujesz samolotem? Skorzystaj z opcji przejazdów bezgotówkowych w Eko Taxi i nie przejmuj się płatnością za każdy pojedynczy kurs na lotnisko w Poznaniu

Niektóre zawody wiążą się z częstym dojazdami taxi na lotnisko w Poznaniu. Regularne podróże służbowe czy odbieranie ważnych gości z lotniska to aspekty wpisane w pracę wielu mieszkańców Wielkopolski. Jeżeli niejednokrotnie w ciągu roku przemieszczamy się pomiędzy centrum Poznania a lotniskiem, warto rozważyć opcję przejazdów bezgotówkowych. Nierzadko jest to wygodniejsza opcja niż dokonywanie płatności kartą lub gotówką. Zwłaszcza, że kiedy wybieramy się w zagraniczne podróże, nie chcemy zabierać ze sobą polskiej gotówki, a na karcie mamy środki przeznaczone na hotele czy transport na miejscu. Na czym zatem polegają u nas przejazdy bezgotówkowe i kto może skorzystać z tego rozwiązania? Oferta ta skierowana jest głównie do klientów biznesowych, którzy chcą zapewnić sobie i swoim pracownikom bezgotówkowe kursy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby z tej opcji korzystali także klienci indywidualni, którzy sami lub wraz z rodziną stawiają na przemieszczanie się po Poznaniu wygodną taksówką.

Jak działają przejazdy bezgotówkowe?

Przejazdy bezgotówkowe w Eko Taxi odbywają się na podstawie specjalnej umowy podpisanej między korporacją a klientem. Po jej zawarciu klient otrzymuje dostęp do platformy elektronicznej, która umożliwia między innymi nakładanie ograniczeń na osoby uprawnione do przejazdów, na przykład tylko w godzinach pracy lub w dni robocze. Na platformie można także zdecydować o sposobie realizacji kursów bezgotówkowych. Jednym z dostępnych rozwiązań są jednorazowe bony, które można generować i wydawać pracownikom czy kontrahentom. Przejazdy bezgotówkowe mogą być także realizowane przez zamówienia z uprawnionych numerów telefonów lub z aplikacji mobilnej. Proponujemy także klientom specjalne karty bezgotówkowe. Kursy, za które nie trzeba płacić w ce w tradycyjny sposób, to duża wygoda i oszczędność czasu.

Oczekiwanie na przylot samolotu

Wybierasz się w podróż samolotem po raz pierwszy? Sprawdź, jak się przygotować przed wezwaniem taxi na lotnisko w Poznaniu

Gdy planujemy wycieczkę samolotem po raz pierwszy, warto zadbać o kilka istotnych szczegółów. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego transportu na teren lotniska w Poznaniu. To zapewni nam Eko Taxi. Jeżeli mamy ze sobą sporo bagaży, warto to zaznaczyć przy składaniu zamówienia, a zostanie do nas wysłany pojemny samochód kombi. Z kolei gdy chcemy po drodze na lotnisko odebrać znajomych, idealny będzie dla nas samochód, który wygodnie przetransportuje w dowolne miejsce aż 6 pasażerów. O czym jednak warto pamiętać jeszcze zanim wezwiemy kę na lotnisko w Poznaniu?

Wymagania dotyczące bagażu

Przed wylotem warto sprawdzić, jakie wymagania dotyczą bagażu, który będziemy mogli zabrać na pokład samolotu. Wytyczne określają zarówno rozmiar, jak i zawartość walizki czy torby, jaką może mieć ze sobą podróżny. Ze względów bezpieczeństwa w bagażu nie mogą znajdować się na przykład ostre narzędzia (korkociąg, nożyczki) czy substancje łatwopalne (rozpałka do grilla, latarka gazowa). Ściśle określone są także wymagania odnośnie płynów, wnoszonych na pokład samolotu. Każda osoba może mieć maksymalnie 10 buteleczek po 100 ml każda. Dotyczy to zarówno kosmetyków, jak i napojów. Bagaże podróżnych są sprawdzane przed wejściem do samolotu i nic nie umknie czujnemu oku obsługi lotniska. Dlatego warto wcześniej sprawdzić na stronie linii lotniczych, co możemy zabrać, a co nie, aby przyjechać na lotnisko z idealnie spakowaną walizką, torbą czy plecakiem.

Kontrola pasażerska na lotnisku

Warto nastawić się też na to, że nie tylko torby będą sprawdzane. Także pasażerowie przechodzą przez odpowiednią kontrolę. Osoby, które wybierają się w podróż, muszą przejść przez specjalne bramki ze skanerami i oddać swoje rzeczy osobiste do prześwietlenia. Chodzi o przedmioty, które nosimy w kieszeniach oraz okrycie wierzchnie, a także biżuterię, zegarek czy pasek do spodni. Możemy także zostać poproszeni o zdjęciu butów, które również zostaną prześwietlone. Pamiętajmy o włożeniu odpowiedniego stroju, który zapewni nam wygodę i komfort podczas lotu. Dobrze jest też zabrać ze sobą bluzę lub sweter, nawet jeżeli wybieramy się do ciepłych krajów. Na pokładzie samolotu działa bowiem klimatyzacja, która przy dłuższej podróży może sprawić, że zmarzniemy.

Mężczyzna ze słuchawkami na pokładzie samolotu

Przylatujesz niedługo na lotnisko w Poznaniu? Zamów Eko Taxi do centrum miasta i sprawdź, co warto zwiedzić w stolicy Wielkopolski!

Na lotnisko w Poznaniu można przylecieć z kilkudziesięciu miast na całym świecie, a także z kilku polskich miejscowości, w których również funkcjonuje Eko Taxi. Mowa o Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Oddziały tej korporacji taksówkarskiej znajdują się także w Lublinie. Przylot samolotem do stolicy Wielkopolski to idealna okazja, aby bliżej poznać tutejszą kulturę i historię regionu. Jeżeli nie jesteśmy bardzo zmęczeni po podróży, ka może nas zawieźć do naszej kwatery i zaczekać, aż odłożymy bagaże, aby wkrótce obrać kurs na najciekawsze zabytki Poznania. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Stary Rynek

Stary Rynek jest sercem Poznania. Turystów przyciąga tu przede wszystkim wieża ratuszowa z trykającymi koziołkami. Można je zobaczyć codziennie podczas wygrywania hejnału, czyli o godzinie 12:00. W Ratuszu znajduje się także ciekawe Muzeum Historii Miasta Poznania. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na budynki, które stanowią pozostałości po znajdującym się kiedyś w tym miejscu targowisku. Jest na przykład budowla zwana wagą miejską, gdzie niegdyś pewien jegomość za opłatą oceniał masę towarów. Nie brakuje także malowniczych, niskich kamieniczek, które kiedyś zamieszkiwali zamożni kupcy.

Zamek Cesarski

Zamek Cesarski w Poznaniu został wzniesiony w latach 1905-1910 dla Wilhelma II. Dziś znajduje się w nim Centrum Kultury i Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Można się przechadzać po okazałych wnętrzach, które pierwotnie były przeznaczone dla niemieckiego cesarza, a później, w czasach międzywojnia, urzędowali w nich prezydenci odrodzonej RP. W okresie II wojny światowej w zamku przebywał z kolei Adolf Hitler. Najlepiej poznamy historię Zamku Cesarskiego, zwiedzając go z przewodnikiem.

Malta

Poznań ma własną Maltę, i to jaką! Pod tą nazwą kryje się przepiękna część miasta, w której znajdziemy wiele propozycji na rodzinną rozrywkę lub leniwy relaks. Warto odwiedzić chociażby Termy Maltańskie, czyli ośrodek sportowo-rekreacyjny z basenami, saunami i spa. Dobrym pomysłem będzie też po prostu spędzenia czasu nad Jeziorem Maltańskim i cieszenie oczu wspaniałymi widokami. A jeżeli zapragniemy sportowej aktywności, możemy skorzystać z oferty Malta Ski i zaszaleć na torze saneczkowym lub torze narciarskim, zagrać w minigolfa lub przejechać się kolejką górską.

 

Może Cię zainteresować również