Najlepsze koncerty w Poznaniu? Eko Taxi poleca

Najlepsze koncerty w Poznaniu? Eko Taxi poleca

Czy lubicie chodzić na koncerty i wybieracie się do Poznania? Dobrze trafiliście! Przedstawiamy najlepsze wydarzenia muzyczne w stolicy Wielkopolski:od megawidowisk światowych gwiazd po festiwale muzyki klasycznej, jazzu czy popu. Na wielkiej arenie, na scenie w klubie, na powietrzu czy w filharmonii – bajecznymi dźwiękami ulubionej muzyki będziecie się delektować, gdzie tylko lubicie.

Spis treści:
Gdzie zdobyć bilety?
Poznań dla wielbicielu jazzu
Plenerowo

Eko Taxi podpowiada, gdzie i jak zdobędziecie bilety na wybrany koncert w Poznaniu

Każdego roku w Poznaniu odbywają się dziesiątki koncertów. Na niektóre z nich naprawdę niełatwo zdobyć wejściówki, inne są bardziej dostępne i mniej oblegane. Zdarza się także, że wydarzenia muzyczne nie są biletowane, ale trzeba nieodpłatnie zarezerwować sobie miejsce. Trudno zachować nad tym wszystkim kontrolę, pomyłka może grozić utratą szansy na zobaczenie ulubionej gwiazdy. Poniżej polecamy kilka źródeł, skąd można nabyć bilety na wybrany już koncert oraz dowiedzieć się, co aktualnie jest grane w mieście.

Przez Internet

Organizatorzy większości koncertów w Poznaniu bardzo dbają o to, żeby dostęp do biletów był możliwie łatwy dla wszystkich, dlatego sprzedaż przenoszą do Internetu. Najczęściej korzystają z takich serwisów jak bilety24.pl, gdzie znajdziecie także wejściówki na inne wydarzenia kulturalne, np. na spektakle teatralne. Popularnymi stronami są też ebilet.pl i goout.net. Warto założyć na nich swoje konta, dzięki czemu szybciej dokonacie zakupu i nie będziecie musieli się obawiać, że bilety zostaną wysłane na niewłaściwy adres e-mail.

Bilety w Empiku

Sprzedażą wejściówek na koncerty od wielu lat zajmuje się Empik. W jego salonach kupicie bilety za gotówkę lub odbierzecie te, za które zapłaciliście już przez serwis internetowy. Jeśli zależy wam na tym, żeby być na bieżąco ze zbliżającymi się wydarzeniami muzycznymi w Poznaniu lub w innych miastach Polski, warto zaglądać na stronę Empiku. Znajdziecie tam przejrzyste kalendarium, gdzie rozpisane są różne koncerty z całego kraju na przestrzeni nadchodzących tygodni.

Bezpośrednio u organizatora

Jeśli mieszkacie w Poznaniu lub okolicach, możecie podjechać Eko Taxi do miejsca, gdzie będzie się odbywał dany występ i zakupić bilety bezpośrednio u organizatora. Dotyczy to klubów muzycznych Blue Note, Dubliner i Meskalina. W niektórych lokalach odbywają się koncerty niezależnych artystów i wtedy nie ma obowiązku uiszczania opłaty za wstęp. W trakcie wydarzenia odbywa się zbiórka pieniędzy dla muzyka i można wówczas wpłacić dowolną kwotę. Kluby muzyczne mają ograniczoną przestrzeń, dlatego nierzadko wymagane jest odebranie bezpłatnej wejściówki przed koncertem.

Publiczność na koncercie plenerowym

Eko Taxi poleca najciekawsze koncerty jazzowe w Poznaniu

Poznań nie zawiedzie wielbicieli jazzu. Nie może się co prawda pochwalić takimi festiwalami jak Bielska Zadymka Jazzowa czy wrocławski Jazztopad, ale nie pozostaje daleko w tyle. Masowe koncerty organizowane są zazwyczaj na wielkich arenach, przykładowo w Centrum Kultury Zamek, w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza czy na scenie Akademii Muzycznej znanej jako Aula Nova. W stolicy Wielkopolski znajdziecie ponadto wiele pubów, w których okazyjnie grywana jest muzyka jazzowa.

Kluby jazzowe w Poznaniu

Poznań może poszczycić się naprawdę dobrymi klubami muzycznymi, w których regularnie odbywają się koncerty jazzowe i bluesowe. Prym wiodą Blue Note Jazz Club, Dragon, Meskalina i Aligator. Wszystkie te lokale znajdziecie w okolicy Starego Miasta i centrum Poznania. To kultowe miejsca i każde z nich ma swoją własną, niepowtarzalną atmosferę i historię. W Blue Note będziecie tańczyć pod samą sceną, dzięki czemu przyjrzycie się muzykom z bliska. W Dragonie natomiast można delektować się dźwiękami saksofonu i autorskimi drinkami, siedząc wygodnie przy stoliku.

Festiwale jazzowe

Skromniejsze, ale nie mniej ciekawe niż warszawskie. Jednym z nich jest Poznań Old Jazz Festival, który w 2018 r. obchodził swój dziesiąty jubileusz. W tym wydarzeniu uczestniczą zespoły z Polski i zza granicy, dużo kapel pochodzi z Czech i USA. Nie przegapcie koncertów z serii Era Jazzu. Pod tą wspólną nazwą kilka razy w roku odbywa się cykl przeróżnych wydarzeń muzycznych. Można wtedy posłuchać takich artystów jak np. Krzesimir Dębski.

Koncerty nad Maltą w Poznaniu. Z Eko Taxi szybko dotrzecie we właściwe miejsce

Jezioro Malta to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania. Odbywają się tu nie tylko koncerty, ale też zawody sportowe, wyścigi i regaty wioślarskie. Można też wziąć udział w biegu charytatywnym lub po prostu wybrać się na wieczorną przebieżkę. Jeśli macie ochotę, nad Maltą pojeździcie na nartach, zagracie w minigolfa lub skorzystacie z kolejki górskiej. A wracając do wydarzeń muzycznych, poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Poznań HIP HOP Festival

Jak sama nazwa wskazuje jest to propozycja dla fanów hip-hopu. Koncerty są biletowane, ale bez ograniczeń wiekowych. W samym Poznaniu cieszą się dużą popularnością, choć szacuje się, że ponad połowa widowni przyjeżdża na nie specjalnie z innych regionów. Link do sprzedaży wejściówek zawsze udostępniony jest na profilu facebookowym festiwalu. Podczas tego wydarzenia będziecie mogli posłuchać: Palucha, Kubana, Pro8l3m, Szpaka czy Patera. Zabawie zawsze towarzyszą występy DJ-ów, którzy rozgrzewają publiczność przed pojawieniem się gwiazdy na scenie.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata

Spragnieni Lata to seria koncertów rozgrywanych w kilku miejscach w Polsce, w tym także w Poznaniu. Marka Cydr Lubelski zaprosiła do współpracy wielu Polskich artystów, którzy w ostatnich latach zyskują na popularności. Ich koncerty to wydarzenia, na które naprawdę warto się wybrać. Przekonacie się o tym sami nad poznańską Maltą. Spragnieni Lata są: The Dumplings, Natalia Przybysz, Rita Pax, Tymon Tymański, L.U.C, Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, Gooral, Natalia Grosiak, Krzysztof Zalewski oraz Marika. Mówić dalej?

#NaFali

Najpopularniejszy festiwal poznańskiej Malty. W 2018 r. grali na nim: Anita Lipnicka, Dwa Sławy, Arbak, Big Cyc, The Dumplins, Mikromusic, Luxtorpeda, Fisz Emade i XXANAXX. Sami widzicie, że jest z czego wybierać, chociaż wy wybierać wcale nie musicie – #NaFali jest wydarzeniem bezpłatnym, zatem posłuchać można każdego z artystów, nie martwiąc się kosztami poszczególnych biletów. Scena koncertowa położona jest w sporym oddaleniu od przystanków tramwajowych, więc zamówcie Eko Taxi, jeśli nie macie ochoty na długi spacer wzdłuż jeziora. Z każdego zakątka Poznania dojedziecie naszymi taksówkami na występy ulubionych zespołów i wokalistów.

Może Cię zainteresować również