Wybierzcie się na imprezę w Poznaniu z Eko Taxi

Wybierzcie się na imprezę w Poznaniu z Eko Taxi

Macie ochotę na naprawdę niezłą imprezę w Poznaniu? Zamówcie Eko Taxi i bawcie się dobrze! W mieście znajdziecie wiele pubów, klubów i barów, gdzie zabawa nieraz trwa do samego rana. Oto kilka naszych propozycji.

W artykule:
W okolicy Starego Rynku
Pod gołym niebem
Wydarzenia kulturalne
Festiwale muzyczne

Najciekawsze imprezy w pobliżu poznańskiego Starego Rynku. Wezwijcie Eko Taxi i nie martwcie się o dojazd

W Poznaniu organizowanych jest naprawdę wiele imprez. Możecie wybrać się do tradycyjnej piwiarni, klimatycznej klubokawiarni lub nowoczesnego szotbaru. Korzystając z aplikacji Eko Taxi, warto zaznaczyć opcję samochodu wieloosobowego i pojechać do wytypowanego lokalu w grupie znajomych.

Hola Hola

Jeden z najpopularniejszych pubów w mieście położony jest nieopodal Rynku. Raczej tu nie potańczycie, ale za to napijecie się dobrych drinków i wesoło spędzicie czas na miłej pogawędce. Lokal chętnie odwiedzany jest przez turystów, także z zagranicy. Zawieranie tu nowych znajomości nie należy do rzadkości. Plus dla pubu za duży ogórek – latem można w nim doskonale wypocząć przy kolorowym koktajlu lub kuflu piwa.

Meskalina

Klubokawiarnia Meskalina mieści się w samym środku Starego Rynku. Poza drinkami, które zadowolą każde podniebienie, gwarantowana jest tutaj także świetna muzyka puszczana przez DJ-ów. Często można tu natrafić na koncerty niszowych artystów. Meskalina jest sporych rozmiarów, więc jeśli nie znajdziecie miejsca w innym pubie, zawsze możesz poszukać szczęścia tutaj. Duży plus za rozsądne ceny.

Cuba Libre

Klub dla sympatyków latynoskich klimatów. Parkiet dyskoteki zazwyczaj okupowany jest przez zagranicznych gości, którzy rozkręcają zabawę na maksa! Ognista salsa w wykonaniu pięknych Latynoamerykanek jest na porządku dziennym. W Cuba Libre panuje serdeczny, południowy klimat. Udana zabawa gwarantowana! Klub dysponuje także drugą salą, gdzie grana jest muzyka popularna – jeśli zapragniecie potańczyć do znanych hitów.

Mus

To jedno z najnowszych miejsc na mapie miasta. Mus zdążył już zasłynąć ze świetnego położenia – zajmuje ostatnie piętro wieżowca Bałtyk. Zobaczycie stąd panoramę całego miasta, która najlepiej prezentuje się właśnie po zmroku. Elegancki pub szczyci się doskonałymi drinkami – te stanowią małe dzieła sztuki wychodzące spod rąk wykwalifikowanych barmanów. Zamówcie kurs w Eko Taxi na ul. Roosevelta i przekonajcie się, jak dobrze grają na żywo muzycy w Musie – co weekend przewidziany jest występ kapeli jazzowej.

Project Lab

Podobno najciekawszy klub w Poznaniu. Cieszy się popularnością dzięki świetnej muzyce elektronicznej i niewysokim cenom. Klub jest chwalony za ogródek, w którym można przesiadywać aż do rana. Miejsce niepozorne, ale na pewno warto tam pojechać, także na koncerty znanych artystów.

SQ

Klub o dużej renomie. SQ znajduje się w czołówkach list najlepszych lokali na świecie. Coś dodać? Może fakt, że przy odrobinie szczęścia wypijesz drinka przy barze z jakąś gwiazdą wielkiego formatu.

Toast ze szklankami z piwem

Poznańskie imprezy w plenerze. Eko Taxi radzi, gdzie można się dobrze bawić pod gołym niebem

Poznań słynie z hucznych imprez plenerowych. W mieście organizowane są corocznie trzy duże festiwale muzyczne na skalę europejską, poza tym można wybierać z całej gamy pomniejszych wydarzeń sezonowych, które zaspokoją gusta najwybredniejszych.

Malta

Późna wiosna, gorące lato lub wczesna jesień. Macie ochotę na relaks na świeżym powietrzu? Jedźcie nad Maltę. W trakcie sezonu nad jeziorem cyklicznie odbywają się najlepsze koncerty w mieście. Ponadto zjedziecie tu na sankach, pojeździcie na karuzeli lub zagracie w siatkę na plaży. Zimą natomiast zaszalejecie na najpopularniejszym w mieście lodowisku. Wieczorem polecamy wizytę w jednym z okolicznych pubów.

Kontenerart

Kolejne klimatyczne miejsce nad Wartą. Jak sama nazwa wskazuje, Kontenerart to kontenery, w których stworzono ciekawy lokal! Usiądziecie tam przy rzemieślniczym piwie, posłuchacie muzyki i potańczycie. Podróż transportem miejskim może być nieco utrudniona, dlatego lepiej zamówić wygodny kurs w Eko Taxi.

Nocny Targ Towarzyski

Oddalony od centrum, lecz przez to jeszcze bardziej intrygujący. W poprzemysłowym budynku, w którym nocują… pociągi, co weekend odbywa się jedna z najlepszych fet muzyki klubowej w stolicy Wielkopolski! Jeśli nawet w trakcie zabawy nie zgłodniejecie, gwarantujemy, że i tak nie oprzecie się pokusie, aby wpaść do jednego z kilkunastu okolicznych foodtrucków. Do wyboru burgery i dania wegetariańskie. Jeśli odwiedzacie miasto zimą, na Targ można też zawitać po przedświąteczne zakupy i grzane wino.

Warta

Ostatnia propozycja zabawy na świeżym powietrzu jest wyjątkowo popularna wśród miejscowych. Zbierzcie przyjaciół, kupcie jednorazowy grill oraz kiełbaski i przybywajcie nad Wartę. W wyznaczonych miejscach można tam nie tylko grillować, ale także pić alkohol. Dobra atmosfera gwarantowana. Tereny przy Warcie oferują też opcję dla leniwych: przy samej rzece znajduje się pas budynków z pubami, które udostępniają klientom wygodne leżaki.

Imprezy w świetle dnia, czyli jak spędzić weekend w Poznaniu przed wieczorną zabawą? Eko Taxi podpowiada

W Poznaniu zawsze znaleźć można ciekawą imprezę – nie tylko nocą. Warto wcześniej sprawdzić, co zaplanowano na czas waszego pobytu. Jeśli nie umiecie się zdecydować na jeden event, nic nie szkodzi. Samochody Eko Taxi mogą zawieźć was w wiele miejsc jednego wieczoru – szybko i sprawnie, bo poruszają się buspasami i mogą wjeżdżać w uliczki Starego Rynku. Na jakie propozycje warto zatem zwrócić uwagę?

Kina, galerie i teatry

Co robić w mieście za dnia oprócz zwiedzania zabytków? Proponujemy sprawdzić repertuar kin studyjnych takich jak Muza, Charlie Monroe czy Rialto. Znajdziecie tam filmy innego pokroju niż te w multipleksach – produkcje europejskie, niszowe amerykańskie kino i dokumenty z całego świata. Latem w mieście działa też kilka kin „pod chmurką”, np. to na dziedzińcu Starego Browaru. Dobrą opcją będzie też sprawdzenie stron internetowych głównych teatrów – bo oprócz spektakli repertuarowych organizują one również bezpłatne wydarzenia kulturalne, czytania sztuk dramatycznych lub prelekcje. A może skusicie się na przedstawienie baletowe w Teatrze Wielkim lub komedię w Teatrze Nowym?

Imprezy kulinarne

Przy odrobinie szczęścia wasz przyjazd pokryje się z jednym z festiwali kulinarnych. Wielką popularnością cieszą się te wegetariańskie – będziecie zdumieni, ile pyszności można wyczarować z warzyw i owoców. Dla poszukujących zróżnicowanych smaków polecamy cykliczne zloty foodtracków.

Letnie festiwale muzyczne

Poznań to stolica dobrej muzyki. Oprócz największych imprez masowych odbywają się tu też nieco mniejsze festiwale z oryginalną, niecodzienną muzyką na światowym poziomie. Latem w stolicy Wielkopolski odbywa się trzydniowy Ethno Port Festival – usłyszycie tam takie gatunki jak folk jazz, ethnopop lub ludowe przyśpiewy kenijskich kobiet. Ciekawy jest też festiwal Spring Break – święto dla ciekawych muzycznych nowości. Występują tu zarówno małe kapele, jak i znani już artyści. Warunek jest jeden – muszą tworzyć coś naprawdę nowatorskiego i nietuzinkowego.

Może Cię zainteresować również