Szukasz dodatkowej pracy jako kierowca w Poznaniu? Czekamy na Ciebie!

Szukasz dodatkowej pracy jako kierowca w Poznaniu? Czekamy na Ciebie!

Dodatkowa praca dla kierowców w Poznaniu to świetne rozwiązanie dla tych, którzy uważają, że ich dotychczasowe zarobki nie są wystarczające. Jeśli lubicie prowadzić samochód, dobrym wyborem będzie zawód taksówkarza. Z takiego rozwiązania korzystają już setki osób. Nie potrzeba do tego dodatkowych umiejętności i samemu się decyduje, ile czasu spędzi się na jeździe.

Spis treści:
Jak znaleźć dodatkowy zarobek?
Czy to się opłaca?
Dlaczego warto zostać taksówkarzem?

Dodatkowa praca dla kierowców taxi w Poznaniu

Poszukujecie dodatkowej pracy w zawodzie kierowcy taxi w Poznaniu, ale nie wiecie, jak się do tego zabrać? Otworzenie własnej działalności gospodarczej może być trochę kłopotliwe i czasochłonne. Wasz wybór pada zatem na korporację taksówkarską. Zrzeszenie się daje wiele profitów. Ale która firma oferuje najlepsze warunki? Obecnie wiele osób jeździ z Uberem i Taxify. Czy jednak naprawdę się to opłaca? Czy jest to legalne? Może lepiej nie ryzykować i aplikować do znanego przedsiębiorstwa, które cieszy się pozytywnymi opiniami zarówno wśród pasażerów, jak i własnych pracowników?

Gdzie szukać ofert?

Tysiące firm działających w Polsce poszukuje dodatkowych pracowników za pomocą portali agregujących tego typu ogłoszenia. Jeżeli jednak nie znaleźliście tam żadnej aktualnej oferty dla kierowców taxi, sprawdźcie strony internetowe poszczególnych przewoźników z miasta. Informacje o naborach zazwyczaj znajdują się w zakładkach „praca”. Część przedsiębiorstw – tak jak Eko Taxi – rekrutuje w trybie ciągłym. Oznacza to, że można wysłać swoje CV nawet jeżeli nie natknęliście się na komunikat o poszukiwaniu dodatkowego personelu.

Jak napisać dobre CV?

Poświęcenie nawet kilku godzin na napisanie dobrego życiorysu nie będzie zmarnowanym czasem. CV to dokument, który jest pierwszym kanałem kontaktu pomiędzy wami a przyszłym pracodawcą. Warto więc się postarać i zrobić na rekrutujących odpowiednio dobre pierwsze wrażenie.

Istnieje wiele zasad mówiących o tym, jak powinien wyglądać dobry życiorys. Część z nich opisywaliśmy w poprzednich artykułach na naszym blogu. By stworzyć estetyczny i skuteczny tekst nie trzeba być jednak ekspertem. Pamiętajcie, by zmieścić wszystkie informacje na jednej stronie A4. Opisując swoje doświadczenia zawodowe, najpierw przedstawcie obecne zajęcie i dalej cofajcie się coraz bardziej w przeszłość. Kolejnym ważnym punktem są dodatkowe kwalifikacje. W Poznaniu od taksówkarzy oczekuje się znajomości co najmniej jednego języka obcego, więc nie zapomnijcie wpisać tego do CV. Uważajcie jednak, żeby nie przesadzić – jeśli znacie angielski na podstawowym poziomie, nie piszcie, że władacie nim biegle. Takie informacje bardzo łatwo zweryfikować.

Pracuj z Eko Taxi

Nie będziemy kłamać – oferta pracy w Eko Taxi Poznań jest obecnie najlepszą na rynku. Cieszymy się dużym zaufaniem klientów, możemy więc zaoferować naszym kierowcom sporą liczbę kursów w ciągu dnia, co przekłada się na dobre zarobki. Inwestujemy we flotę własnych aut, które udostępniamy pracownikom, oraz w nowoczesne technologie, które zwiększają komfort jazdy. Chociaż opieramy się tylko na polskim kapitale, wprowadzamy usprawnienia wymagające sporych nakładów pieniężnych – np. opracowaliśmy specjalną aplikację na smartfony, która obsługuje system składania zamówień. Jest bardzo intuicyjna i funkcjonalna. Tego typu rozwiązań w naszej korporacji cały czas przybywa.

W Polsce działamy już od dekady. Zaczęliśmy w 2009 r. w Warszawie, ale z biegiem lat podbiliśmy rynki także w Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Lublinie oraz we Wrocławiu. W Poznaniu jesteśmy już od ponad 2 lat.

W naszej korporacji szczegóły każdego kontraktu ustalane są indywidualnie. Wiemy, że poza pracą macie inne, rozmaite obowiązki. Dynamika zawodu sprzyja ich łączeniu. Właśnie dlatego jako wasi przyszli zwierzchnicy staramy się być elastyczni. Część z naszych kierowców samodzielnie wybiera sobie ilość i czas zmian, w których chcą jeździć. Starsi stażem tak planują swój grafik, by trafić na jak największą ilość długodystansowych kursów, które się najbardziej opłacają – po nabyciu doświadczenia też będziecie to robić. Dzięki temu będziecie zarabiać przyzwoite pieniądze bez potrzeby rezygnowania z innych zajęć. Takie warunki zapewnia obecnie między innymi Eko Taxi.

Dziewczyna w okularach przeciwsłonecznych w samochodzie

Czy opłaca się pracować dorywczo jako kierowca? Zalety dodatkowego zatrudnienia w Poznaniu

Czy dodatkowa praca w Poznaniu w charakterze kierowcy taxi pozwala na duży zarobek? Jeśli poważnie zastanawiacie się nad podjęciem pracy dorywczej w skróconym wymiarze godzin, pewnie zależy wam na ekstra gotówce. A może jesteście studentami i praca na pełny etat po prostu nie wchodzi w grę? Powodów na podratowanie domowego budżetu można znaleźć naprawdę wiele. Rozwiązań też. Weźcie sprawy w swoje ręce i zastanówcie się, co jest najwygodniejszym i najlepszym sposobem na zrealizowanie obranego celu. Jeśli sprawnie radzicie sobie za kółkiem, wykorzystajcie nabyte już umiejętności.

Czy możecie zostać taksówkarzami?

Kilka oczywistych kwestii. Każdy przyszły zawodowy kierowca musi posiadać ważne prawo jazdy kat. B i ukończone 21 lat. Przed podjęciem pracy musi też pozytywnie przejść badania lekarskie i psychologiczne. Poważne wady wzroku i przewlekłe choroby mogą zdyskwalifikować was na starcie. W grę wchodzi przecież bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego oraz pasażerów. Jeżeli jednak was to nie dotyczy, jesteście sprawni fizycznie, nie przeszkadzają wam długie godziny spędzane w pozycji siedzącej, czytajcie dalej.

Kwestie do przemyślenia

Praca kierowcy taksówki bywa czasem trudna i męcząca psychicznie. W Poznaniu w godzinach szczytu stoi się w dużych korkach. Przygotujcie się na różne sytuacje, zarówno jeśli chodzi o poruszanie się po mieście samochodem, jak i o kontakt z pasażerami. Jak w każdej branży, gdzie pracuje się bezpośrednio z klientem, tutaj też zdarzają się spięcia i nieprzyjemne sytuacje. Cierpliwość i odporność są w tym zawodzie nieocenione – z pewnością nie jest to profesja dla nerwusów i choleryków.

Dlaczego warto zostać taksówkarzem?

Poznawanie nowych osób jest wartością samą w sobie. Jeżeli jesteście ciekawi świata, lubicie rozmawiać na różne tematy, z pewnością ucieszy was fakt, że praktycznie każdego dnia usłyszycie jakąś interesującą historię od swoich pasażerów. Spotkacie tysiące osób w różnym wieku, z różnymi poglądami i z różnych miejsc z kraju i ze świata. Nie raz będziecie mieć przyjemność zobaczyć na żywo jakąś znaną osobistość – gwiazdę filmową lub teatralną, znaną piosenkarkę czy prezentera telewizyjnego. Mało kto ma takie możliwości. Zapewne już teraz orientujecie się, że przejazdy taksówką to nie tylko zwykłe podróże z punktu A do punktu B.

Ile kursów wyrabia taksówkarz podczas zmiany?

Poznań jest miastem, w którym mieszka na stałe ponad pół miliona osób. Do tego należy dodać osoby z okolic, które pracują lub uczą się w stolicy Wielkopolski, ale na co dzień mieszkają poza nią. Nie zapominajmy o Polakach i obcokrajowcach, który przyjeżdżają tutaj w sprawach zawodowych lub jako turyści. Całość daje pewien obraz tego, na ilu potencjalnych klientów mogą w Poznaniu liczyć kierowcy taksówek. Jest to rozwojowe miasto, które wciąż się zmienia i staje się coraz bardziej atrakcyjne. Zostając kierowcą Eko Taxi (nawet jeśli będzie to tylko praca dodatkowa) na brak zajęć i okazji do zarobku nie będziecie mogli narzekać!

Może Cię zainteresować również