Co warto zobaczyć w Poznaniu i okolicach? Eko Taxi podpowiada

Co warto zobaczyć w Poznaniu i okolicach? Eko Taxi podpowiada

Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Poznaniu? Skorzystaj z krótkiego poradnika Eko Taxi! Stolica Wielkopolski to wypełnione zabytkami miasto kultury i sztuki, które ma naprawdę wiele do zaoferowania. Gdzie się wybrać, mając do dyspozycji tylko weekend? Wymieniamy najważniejsze miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić. Wspomnimy też o opcjach dla dzieci.

Spis treści
Atrakcje dla dorosłych i dzieci
Ciekawe miejsca w okolicy: Kórnik i Rogalin
Czego nie możesz pominąć?

Eko Taxi podpowiada, co warto zobaczyć w Poznaniu podczas rodzinnego wyjazdu

Planując wycieczkę, która ma być ciekawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci należy się zastanowić jeszcze przed wyjazdem, co warto zobaczyć. W Poznaniu nie brakuje interesujących i zróżnicowanych tematycznie atrakcji. Nie wszystkie położone są w odległości spaceru, dlatego żeby oszczędzić czas i energię maluchów, polecamy zdecydować się na Eko Taxi. Kurs można łatwo zamówić poprzez aplikację lub telefoniczne. Krótki czas oczekiwania na przejazd gwarantuje, że zdążycie dojechać we wszystkie wybrane miejsca. A które z nich naprawdę warto zobaczyć?

Słynne koziołki – fikają i cieszą

Każde dziecko, które słyszało kiedyś o stolicy Wielkopolski, powinno na własne oczy zobaczyć słynne koziołki – XVI-wieczny magiczny mechanizm zegarowy zamontowany na wieży miejskiego ratusza. Należy pamiętać, że okazja do podziwiania zabytkowych figurek trafia się tylko raz dziennie – w samo południe, gdy ulice centrum są zwykle zakorkowane, a deptaki szczelnie wypełnione turystami. W okolice ratusza najlepiej będzie zatem dojechać właśnie  taksówką, zwłaszcza jeśli podróżujecie z maluchami.

Brama Poznania, czyli nowoczesne zwiedzanie z dziećmi

Jeden z najciekawszych miejskich obiektów. Jest to pięknie położony nowoczesny budynek, w którym poznacie historię powstania miasta i państwa. Brama to nie muzeum – nie ma tam ani jednego eksponatu. Ale dzięki interaktywnym atrakcjom na pewno nikt nie będzie się nudził. Warto zajrzeć też na punkt widokowy na dachu budynku.

Ostrów Tumski z zabytkową katedrą

Po wizycie w Bramie wybierzcie się na Ostrów Tumski. Wyspa katedralna urzeka odrestaurowanymi budynkami, wygląda wspaniale zarówno za dnia, jak i nocą. Ostrów jest niewielki, więc zobaczenie go nie zajmie wiele czasu. Dzieci zapewne będą miały sporo uciechy z biegania wąskimi uliczkami, starszych zachwyci wnętrze średniowiecznej katedry z licznymi relikwiami świętych pochowanych w kaplicach kościoła. To tu prawdopodobnie odbył się chrzest Mieszka I. Chwilę odpoczynku zrobicie sobie, wychodząc nad bulwar rzeczny – można podziwiać sielskie widoki na Wartę, w pobliżu jest sporo ławeczek. W kawiarni Na trakcie, usytuowanej obok Bramy Poznania, podają smaczne ciasta domowej roboty i kawę.

Nowe Zoo – frajda dla maluchów

Wycieczka obowiązkowa, ale dosyć czasochłonna – zoo położone jest na obrzeżach miasta, więc najlepiej podjechać tam z Eko Taxi. W parku mieszka wiele egzotycznych zwierząt, ale największym uznaniem turystów cieszy się nowoczesny wybieg dla słoni. Bardzo popularna jest również młoda niedźwiedzica Cisna, prawdopodobnie jedyny miś na świecie, który ma własnego psa towarzysza!

Rogalowe Muzeum, czyli aromatyczne wypieki

Lubicie wycieczki kulinarne? Świetnie się składa, bo stolica Wielkopolski to ojczyzna świętomarcińskich rogali, które nadziewane są białym makiem i bakaliami. W Rogalowym Muzeum można sprawdzić, jak są wypiekane, co się dodaje do ich farszu, posłuchać charakterystycznej gwary, a w końcu też samemu przygotować własny rogalik. To miejsce warte odwiedzenia z dziećmi – w obiekcie pracują doświadczone instruktorki i animatorki, które zagwarantują waszym szkrabom prawdziwą kucharską przygodę!

Podróżujcie po okolicach Poznania z Eko Taxi. Zamek w Kórniku i Rogalin – te miejsca szczególnie warto zobaczyć

Wielkopolska to nie tylko Poznań. Co warto zobaczyć w okolicy miasta? Podczas wizyty w najstarszej polskiej metropolii koniecznie znajdźcie chwilę na wypad do dwóch pobliskich miejscowości. Znajdują się tam pałace, parki i ogrody. Zarówno Kórnik, jak i Rogalin położone są w granicach 20–50 km od granic miasta. Takie odległości najwygodniej pokonać w samochodach Eko Taxi – to oszczędność czasu i pieniędzy. Jeżeli zwiedzacie z dziećmi, koniecznie zamów samochód typu kombi. Do pojemnego bagażnika włożysz wózek i wszystkie najpotrzebniejsze torby.

Zamek w Kórniku

Kórnik to położona nad malowniczym jeziorem miejscowość, która słynie z zabytkowej rezydencji rodów Górków i Działyńskich. Ostatnim właścicielem zamku był Władysław Zamoyski – do niego należały też tereny tatrzańskie, w tym Morskie Oko w Zakopanem. Magnat pod koniec życia przekazał swoje dobra narodowi polskiemu, dzięki czemu dziś Zamek Kórnicki można zwiedzić prawie w całości. Ciekawostka: w muzealnych zbiorach znajduje się fortepian Fryderyka Chopina. Rada dla rodziców: poproście jedną z kustoszek o opowiedzenie waszym dzieciom historii o Białej Damie, która podobno wciąż nawiedza budowlę – będziecie mieli chwilę, aby w spokoju obejrzeć wybrane eksponaty.

Rogalin

Wioska, w której odpoczniecie od miejskiego zgiełku, a dodatkowo obejrzycie monumentalny pałac rodu Raczyńskich otoczony rozległym parkiem. W muzeum pałacowym znajduje się imponująca kolekcja malarstwa (w zbiorach dzieła Matejki i Moneta). W Rogalinie obejrzeć można też stajnię i powozownię. Nie zaszkodzi również przejść się po okolicy w poszukiwaniu tzw. trzech dębów rogalińskich – Lecha, Czecha i Rusa.

Pałac w Rogalinie

Co jeszcze warto zobaczyć w Poznaniu? Eko Taxi przedstawia ciekawe miejsca

Poznań obfituje w liczne miejsca, które warto zobaczyć – historyczne zamki, wspaniałe pomniki i zabytkowe budowle. Z jednej dzielnicy w drugą najlepiej przemieszczać się naszą tanią taksówką – zamówcie minibus, jeśli podróżujecie grupą. A gdzie się wybrać?

Palmiarnia

Bardzo popularne miejsce na turystycznej mapie stolicy Wielkopolski. Wizyta zimą będzie przyjemnym doznaniem – ciepło i zieleń ukoją zmysły i ogrzeją przemarznięte ciało. W Palmiarni można też spotkać kilka gatunków zwierząt, w tym kolorowe ryby, które dzieci będą mogły nakarmić.

Plac Wolności

Na pl. Wolności warto udać się ze względu na nowoczesną fontannę – tu zrobicie kilka naprawdę świetnych zdjęć. W okolicy usytuowanych jest też wiele starych kamienic oraz Biblioteka Raczyńskich – ciekawy budynek, który jest połączeniem architektury klasycznej i nowoczesnej.

Zamek Cesarski

Duży zamek i centrum kulturalne w środku miasta. Wewnątrz kompleksu swoje siedziby mają: galeria, kino, kawiarnia i sala koncertowa. W podziemiach zamku można odwiedzić dwa kluby muzyczne – Blue Note i Dubliner. To doskonałe miejsca na wieczorną imprezę lub koncert.

Jeżyce

Dzielnica znana z pięknych kamienic z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. To miejsce, do którego należy pojechać, szczególnie ze względu na syty posiłek. Bogata oferta restauracji i kawiarni zadowoli każde podniebienie – od wielbiciela steków po bezglutenowego weganina. Ceny przystępne, z dowozem Eko Taxi wyjdzie taniej niż obiad w knajpie w centrum.

Bałtyk

To jeden z najnowszych i zarazem najbardziej charakterystycznych budynków w Poznaniu. Słynie z tego, że z każdej strony wygląda zupełnie inaczej. Turyści i miejscowi przyjeżdżają tutaj wieczorami – całe ostatnie piętro wieżowca zajmuje pub Mus. Lokal znany jest z ciekawych drinków i punktu widokowego. Z górnego patio rozciąga się zdecydowanie najciekawsza panorama miasta, każdą część widać jak na dłoni. Pamiątkowe zdjęcie z przyjaciółmi – obowiązkowe!

Może Cię zainteresować również