Weekend w Poznaniu z Eko Taxi

Weekend w Poznaniu z Eko Taxi

Jeżeli zastanawiacie się, do jakiego miasta pojechać na krótką wycieczkę, warto zdecydować się na weekend w Poznaniu. Stolica Wielkopolski jest świetnie skomunikowana ze wszystkimi innymi metropoliami w Polsce, a sama podróż nie zajmie wiele czasu bez względu na to, skąd pochodzicie. Niezależnie od od pory roku, w Poznaniu zawsze znajdą się imprezy czy koncerty, na które warto się wybrać. Jeżeli nie jesteście zainteresowani większymi wydarzeniami, zawsze możecie skorzystać z szerokiej oferty kulturalnej i gastronomicznej. Z pewnością nie będziecie się nudzić!

Spis treści:
Poznań wieczorową porą
Najważniejsze punkty na mapie miasta
Weekend w Wielkopolsce

Weekendowe imprezy w Poznaniu – propozycje Eko Taxi

Od czasu do czasu warto przełamać codzienną rutynę i zorganizować wyjazd do innego miasta, np. do Poznania. Zazwyczaj dwa dni nie wystarczają, żeby wszystko zwiedzić, poznać polecane knajpki i pójść na dobrą imprezę. Dlatego kluczem do spędzenia udanego weekendu jest dobra organizacja. Zastanówcie się przed wyjazdem, co chcielibyście zobaczyć i sprawdźcie, co ciekawego w tym czasie będzie się działo. Dzięki temu zaplanujecie czas efektywnie i nie będziecie go tracić na miejscu, poszukując odpowiednich atrakcji.

Impreza z widokiem

Dopiero rozpoczynacie swoją imprezową przygodę w Wielkopolsce? Zróbcie to więc z rozmachem. Na początku zamówcie Eko Taxi i poproście o podwózkę do Bałtyku. Nie chodzi oczywiście o morze! Bałtyk to też jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Poznaniu. Jego futurystyczna, nieregularna bryła zachwyca zarówno turystów, jak i mieszkańców miasta. Na ostatnim piętrze wieżowca znajduje się bar Mus, który zajmuje całą kondygnację. Rozciąga się stamtąd zapierający dech w piersiach panorama na miasto. Będziecie mogli ją podziwiać przy jednym z wielu wyszukanych drinków serwowanych w Musie. Jeśli wolicie wino, też się nie rozczarujecie – karta jest naprawdę bogata. Przy odrobinie szczęścia traficie też na sobotni koncert muzyki jazzowej na żywo. A to może być dopiero początek wieczoru!

Coś na ząb przed całonocną zabawą

Skoro wybieracie się do Poznania, wiecie zapewne, że w każde południe na wieży tutejszego ratusza pojawiają się słynne koziołki. Jeśli jednak przyjedziecie w okolice Starego Rynku wieczorem, znajdziecie tam otwartych wiele restauracji, które serwują dania z całego świata. Od tradycyjnej kuchni polskiej, pizzę, przez sushi aż po potrawy meksykańskie. Te ostatnie dostaniecie w Czerwonym Sombrero lub The Mexican. Mniej głodni zadowolą się puszystymi frytkami z BelgFricie – czyli w gwarze poznańskiej pyrami po belgijsku.

Puby na Starym Rynku

Zabawę możecie rozpocząć od shot baru Czupito, gdzie rozgrzejecie się kieliszkiem wódki – barmani serwują ją w kilkunastu różnych kombinacjach. Gdyby przyszła wam ochota na drinki przy dobrej muzyce, ale jeszcze nie jesteście gotowi, żeby szaleć na parkiecie, wejdźcie do Alligatora. To świetny pub, gdzie towarzyszyć wam będą dźwięki jazzu, rocka i bluesa. Na ciekawe muzyczne doznania możecie też liczyć w Meskalinie. To miejsce godne polecenia nie tylko ze względu na wyjątkową atmosferę, ale także dużą przestrzeń – obszerne sale i patio. Jeśli rozpoczęliście imprezowanie późnym wieczorem i wydaje się, że już nigdzie nie ma wolnego stolika dla większej ekipy, w Meskalinie będziecie mieć na to największą szansę.

Zabawa na parkiecie

Jednym z najbardziej znanych klubów w Poznaniu jest bez wątpienia Cuba Libre. Jak sama nazwa wskazuje, jest to lokal słynący z gorących latynoskich rytmów. Salsa, rumba czy mambo są świetną alternatywą dla muzyki pop czy techno, które gra się w większości dyskotek. Skoro wybraliście się na imprezowy weekend do innego miasta, odważcie się na zabawę w innym stylu! W Poznaniu do białego rana tańczy się poza tym w: SQ Klubie, Klubie Opcja, Fabrice czy Czekoladzie. Do każdego z nich dojedziecie bezpiecznie z Eko Taxi.

Kamienice na rynku w Poznaniu

Najciekawsze atrakcje w Poznaniu do zwiedzenia w weekend, do których dojedziecie z Eko Taxi

Poznań możecie zwiedzać w weekendy od rana do wieczora – atrakcji na pewno wam nie zabraknie. Jest kilka miejsc, które powinniście odwiedzić obowiązkowo. Jednym z nich jest naturalnie starówka z Rynkiem i Ratuszem oraz pobliskie zabytki będące wizytówkami miasta. Z Eko Taxi zawieziemy was też w inne lokalizacje, równie ciekawe, ale może nieco mniej znane.

Zamek na królewskiej górze

Zamek Przemysła może wydawać się niepozorny. Jego wielkość nie imponuje, budynek nie sprawia też wrażenia specjalnie starego. Nie dajcie się zwieść! Położony na wysokim wzgórzu tuż obok Starego Rynku jest jednym z najlepszych punktów widokowych w mieście. Poza tym mieści się w nim Muzeum Sztuk Użytkowych. To kolejne centrum wiedzy, które jest o wiele bardziej interesujące, niż inne znane wam muzea. Tutejsze eksponaty i zabytki obejrzycie z każdej strony i bardzo dokładnie, bo pod lupą. Kilka z nich będziecie mogli wziąć do ręki, a niektóre historyczne stroje nawet na siebie przymierzyć.

Dżungla w centrum miasta

Niezależnie od tego, na jaką porę roku i pogodę traficie, nie rezygnujcie z odwiedzenia poznańskiej Palmiarni. Spacer wśród bujnej zieleni rozpocznijcie od wizyty w tutejszej kawiarni, w której poczujecie się jakbyście podróżowali po egzotycznych krajach. Później przejdziecie się wśród drzew i krzewów, a przy odrobinie szczęścia trafcie na porę kwitnienia niektórych z nich. To prawdziwa uczta dla oczu i nosa. Imponujące wrażenie robią wysokie pod sam sufit kaktusy i rosłe sukulenty z kolcami długimi nawet na kilkanaście centymetrów. W Palmiarni natkniecie się też na kilka gatunków zwierząt, w tym wielkie kolorowe ryby, które będziecie mogli nakarmić z ręki.

Odkrywajcie okolice Poznania w weekend razem z Eko Taxi

Jeśli odwiedzacie Poznań po raz kolejny, na pewno już znacie jego klasyczne atrakcje. Warto więc wybrać się z Eko Taxi do jednego z pobliskich miasteczek. Odpoczniecie w ten sposób na moment od miejskiego zgiełku i poznacie Wielkopolskę z innej strony. Podróż w kilka osób naszymi taksówkami wychodzi najtaniej – przy zamówieniu sześcioosobowego vana, każdy z was zapłaci podobnie jak za bilet komunikacji miejskiej.

Pierwsza stolica Polski

Mimo że Gniezno było pierwszą stolicą Polski, nie cieszy się takim zainteresowaniem turystycznym jak Kraków czy Warszawa. Jest oczywiście o wiele mniejszą miejscowością, ale nie oznacza to, że nie ma tam nic ciekawego do zobaczenia. Przyjezdni w pierwszej kolejności idą oglądać Drzwi Gnieźnieńskie znajdujące się w Archikatedrze. Zostały wykonane w XII w. i stanowią najcenniejszy polski zabytek z tamtego okresu. Wyrzeźbione na nich obrazy przedstawiają życie św. Wojciecha.

Najstarsza osada sprzed naszej ery

Z pewnością słyszeliście o Muzeum Archeologicznym w Biskupinie – rekonstrukcję obronnej osady z czasów średniowiecza. Ten skansen to szalenie ciekawe miejsce, gdzie poznacie losy pierwszych Słowian, którzy żyli na terenie Wielkopolski tysiące lat temu. Obejrzycie tam budynki obronne, gospodarcze i mieszkalne oraz obozowiska łowczych. Wyczerpujące opisy przy każdym z eksponatów pomogą zaznajomić się z realiami tamtych czasów.

Może Cię zainteresować również