Tanie taxi w Poznaniu – poznaj cennik i usługi dodatkowe w Eko Taxi – jednej z najatrakcyjniejszych korporacji taksówkowych w mieście

Tanie taxi w Poznaniu – poznaj cennik i usługi dodatkowe w Eko Taxi – jednej z najatrakcyjniejszych korporacji taksówkowych w mieście

Tanie taxi w Poznaniu to wspaniały środek lokomocji dla osób poszukujących niezawodnego i wygodnego transportu na terenie miasta. Potrzebujesz podwózki z nocnej wizyty u znajomych? Uciekł Ci autobus do pracy lub szkoły? A może zupełnie nie orientujesz się w topografii Poznania, a zależy Ci na bezproblemowym dotarciu do interesującej atrakcji lub uprzednio zarezerwowanego miejsca noclegowego? Bez względu na powód, tanie taksówki kursujące po ulicach miasta doskonale poradzą sobie z każdym zleceniem! Dowiedz się, czym charakteryzuje się sprawdzony przewoźnik taxi i poznaj cennik Eko Taxi – jednej z najtańszych sieci taksówkowych w Polsce!

Spis treści:
Kto zamawia taksówki Poznaniu?
Płać kartą bądź gotówką!
Zasady przejazdów bezgotówkowych
Cennik Eko Taxi Poznań
Usługi dodatkowe

Kto i dlaczego korzysta z usług taniego taxi w Poznaniu? Z jakich powodów pasażerowie najczęściej wzywają taksówkę?

Tanie taxi w Poznaniu to środek lokomocji niezwykle chętnie wybierany zarówno przez rodowitych mieszkańców miasta, jak i tłumnie napływających tu turystów. Do najczęstszych przyczyn wzywania taniego taxi należą wieczorne powroty ze spotkań w pubach, barach i innych lokalach rozrywkowych lub też chęć dostania się na jedno z organizowanych w Poznaniu wydarzeń kulturalnych. Taksówkami podróżują osoby spieszące na koncert ulubionego artysty, odświętnie ubrani pasażerowie zaproszeni na ważną premierę teatralną czy też pary, które nie chcą się spóźnić na spektakl w operze. Podróżowanie taksówkami daje klientowi możliwość ścisłego kontrolowania pory oraz miejsca, w jakich zjawi się zamówiony samochód. To niezwykle komfortowe rozwiązanie sprawia, że pasażer może bardzo dokładnie zaplanować swoją trasę, nie ryzykując spóźnieniem. Koniec z oczekiwaniem na jedyny nocny autobus na wybranej trasie czy też ryzykowaniem forsującego, samotnego spaceru po niespecjalnie przyjaznej okolicy. Jedno połączenie telefoniczne wystarczy, aby we wskazanym miejscu zjawiło się komfortowe auto z kierowcą gotowym zawieźć nas w dowolny punkt na mapie Poznania. Błyskawicznie, bezpiecznie i niezawodnie! Gdy do tego wszystkiego zdecydujemy się na korzystanie z oferty rzetelnej, sprawdzonej korporacji taxi, zyskujemy gwarancję, że za odbyte kursy pobierane są stałe, niskie stawki, dzięki którym przejażdżka taxi przestaje być kosztownym, rzadko uskutecznianym wydatkiem.

Po tanie taxi w Poznaniu bardzo często sięgają osoby, które nie znają miasta na tyle, aby samodzielnie się po nim poruszać bez ryzyka zgubienia się w plątaninie uliczek. Jest to bardzo dobry pomysł choćby ze względu na to, że kierowcy taksówek pochwalić się mogą doskonałą znajomością topografii miasta. Aby uzyskać licencję taksówkarza, zobowiązani byli zazwyczaj do zaliczenia stosownych szkoleń oraz zdania egzaminów podsumowujących ich orientację w terenie. Dzięki temu mają szerokie pojęcie o wszelkich objazdach i skrótach, mogą wyznaczyć optymalną dla klienta trasę, która z pewnością ominie ślepe zaułki. Doskonała znajomość topografii pozwala dowieźć klienta pod wskazany adres bez spóźnień i pomyłek. Nie ma znaczenia, czy mówimy o trasie wiodącej do miejsca noclegowego, klubu muzycznego zlokalizowanego w ścisłym centrum Poznania czy też usytuowanego na obrzeżach miasta portu lotniczego.

Tanie taksówki kursujące po ulicach Poznania stanowią doskonałe rozwiązanie dla wszystkich nocnych marków zakochanych w wieczornych aktywnościach, jakie oferuje miasto. Bez względu na to, czy wracasz z domowej imprezy urodzinowej kolegi, wypadu na kręgle w gronie przyjaciół czy też nocnego maratonu filmowego – wystarczy jeden telefon, abyś bezpiecznie wrócił do domu o dowolnej porze! Nie dość, że korzystanie z taxi gwarantuje bezpieczny transport, to jeszcze zwalnia z obowiązków szofera zmotoryzowanych członków rodziny. Kursy taksówkami pozwalają także znacząco zaoszczędzić na wydatkach związanych z poruszaniem się po mieście – pod warunkiem, że do samochodu wsiądziemy ze znajomymi, którzy gotowi będą podzielić między siebie koszty przejazdu.

Skorzystaj z taniego taxi w Poznaniu aby bezpiecznie wrócić do domu po imprezie

Sposoby realizacji płatności za usługi taniego taxi w Poznaniu: zapłać kartą lub gotówką!

Płatność kartą za usługi taniego taxi w Poznaniu stanowi obecnie coraz częściej spotykane udogodnienie. To znak naszych czasów, gdyż wielu czytelników z pewnością pamięta okres, kiedy za wezwanie taryfy w Poznaniu i innych polskich miastach płaciło się jedynie starannie odliczoną gotówką. Ciągnęło to za sobą nerwowe wertowanie zawartości portfela i przetrząsanie kieszeni w poszukiwaniu drobnych na napiwek. Zdarzało się, że aby móc zapłacić, klient zmuszony był do proszenia kierowcę o zrobienie kilku nadprogramowych kilometrów – a to z powodu dodatkowego przystanku przy najbliżej zlokalizowanym bankomacie.

Zamieszanie związane z płatnością gotówką tożsame było także z sytuacją, w której za pośrednictwem jednej taksówki podróżowała grupka znajomych. Moment tuż przed wysiadaniem z samochodu z kogutem niejednokrotnie nie mógł obyć się bez przekrzykiwania, kto, komu oraz ile jest winien za kurs, głośnych zapewnień, że „gdzieś tu jeszcze miałem pięć złotych” oraz cichych złorzeczeń pasażerów, którym rozsypały się drobne. Ciekawe, czy w takiej sytuacji pasażerowie zastanawiali się, o ileż prościej byłoby podróżować taksówką z zamontowanym wewnątrz terminalem płatniczym?

Dziś samochód z kogutem taxi zaopatrzony w aparaturę do przyjmowania płatności elektronicznych nikogo już nie zaskakuje. Pojawienie się terminali w taksówkach stanowi odpowiedź na stale wzrastające oczekiwania klientów dotyczące wygody korzystania z usług taxi. Nowoczesne korporacje wychodzą im naprzeciw, systematycznie rozwijając wachlarz oferowanych usług i maksymalnie upraszczając proces zamawiania samochodu oraz formalności związane z płatnościami. Rzecz jasna na ulicach Poznania wciąż można spotkać samochody z taksówkarzami, którzy za swoje usługi oczekują należności w postaci gotówki. Dotyczy to jednak głównie taksówek niezrzeszonych w żadnej konkretnej korporacji taxi, kierowanych przez tak zwanych „wolnych jeźdźców”. To osoby pracujące wyłącznie na własny rachunek, a co za tym idzie – indywidualnie ustalające wysokość stawek za każdy naliczony na taksometrze kilometr. Opłata za przejazd prywatną taksówką może wynosić aż trzy razy więcej niż w przypadku poruszania się samochodem sygnowanym logo rzetelnej korporacji taxi!

Możliwość realizacji należności za pośrednictwem karty płatniczej to udogodnienie, z jakim spotkać się możemy u przewoźnika z jedną z najatrakcyjniejszych ofert na terenie całego kraju – Eko Taxi. To ogólnopolska sieć taksówek, której samochody spotkać można na ulicach największych miast kraju. Poza Poznaniem auta z logo zielonej koniczynki kursują także po Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach oraz Lublinie. Jeśli więc szukasz taksówki, w której obsługiwane są płatności elektroniczne, wybierz Eko Taxi! W każdym samochodzie zamontowany jest bowiem terminal, dzięki któremu możliwe jest płacenie kartą kredytową, debetową bądź płatniczą obsługującą system paypass.

Entuzjaści tradycyjnych metod płatności nie muszą się martwić – Eko Taxi honoruje także opłaty dokonywane za pośrednictwem gotówki.

Tanie taxi w Poznaniu oferuje rozwiązania dla klienta biznesowego

Czy klienci biznesowi również korzystają z taniego taxi w Poznaniu? Poznaj zasady przejazdów bezgotówkowych w Eko Taxi i dowiedz się więcej o sposobach płatności innych niż karta i gotówka!

Po tanie taxi w Poznaniu dzwonią nie tylko nocni imprezowicze czy osoby wybierające się na organizowane w mieście wydarzenia kulturalne. To środek lokomocji chętnie wybierany także przez klientów biznesowych. Transport taksówkami przydaje się w sytuacji, gdy trzeba dojechać na ważne spotkanie służbowe, odbywającą się w innej części miasta konferencję czy też w sytuacji, gdy istnieje potrzeba przewiezienia istotnej firmowej korespondencji. Bywa, że pracownicy różnych firm wybierają taksówkę jako swój środek transportu do lub z miejsca pracy.

W momencie, gdy do obowiązków służbowych danego pracownika należy odwiedzenie kilku różnych miejsc na terenie Poznania, a nie dysponuje on prywatnym środkiem transportu, firma może rozważyć podpisanie umowy na przejazdy bezgotówkowe z przewoźnikiem taxi. Tego typu porozumienie pozwala na realizowanie kursów bez konieczności płacenia za usługę tuż po zakończeniu przejazdu. W zamian przedsiębiorstwo umawia się z przewoźnikiem na podsumowującą, wystawianą okresowo fakturę VAT uwzględniającą dotychczas zrealizowane kursy. Umowa na przejazdy bezgotówkowe to jedna z opcji dodatkowych oferowanych przez korporację Eko Taxi.

Po podpisaniu stosownych dokumentów firma zainteresowana przejazdami bezgotówkowymi otrzymuje dostęp do specjalnej platformy elektronicznej, dzięki której możliwe jest dokonywanie bieżącego przeglądu dotychczas zrealizowanych kursów. Program pozwala na analizę historii kursów, sprawdzenie ich dat, godzin rozpoczęcia oraz czasu trwania poszczególnych przejazdów. Umożliwia także nadawanie specjalnych uprawnień bądź ograniczeń dotyczących sposobu korzystania z planowanych przejazdów.

Aby zrealizować kurs bezgotówkowy, można skorzystać z następujących możliwości:

 • wykorzystać voucher na przejazd bezgotówkowy – bony tego typu wygenerować można za pośrednictwem platformy elektronicznej i wysłać mailem bądź wydrukować i osobiście wręczyć wybranemu pracownikowi;
 • zadzwonić po taxi, wykorzystując uprawniony numer telefonu, który ustalony zostanie w momencie podpisania umowy;
 • wezwać taksówkę za pośrednictwem aplikacji mobilnej, w której możliwe jest zaznaczenie kursu bezgotówkowego jako oczekiwanej metody płatności;
 • wykorzystać specjalną kartę bezgotówkową, która dołączona została do umowy.

Umowa na przejazdy bezgotówkowe to świetna opcja dla przedsiębiorców, którzy chcą na bieżąco kontrolować wydatki związane z transportem miejskim. Dostęp do platformy elektronicznej daje możliwość generowania przejrzystych raportów. Oznacza to, że sprawozdanie podzielić można np. na poszczególne oddziały kadrowe czy osobne projekty – np. w postaci działalności eventowej, spotkań służbowych czy też kursów mających na celu dostarczenie firmowej korespondencji. Dzięki swojej czytelności i intuicyjnej obsłudze program umożliwia przedsiębiorstwom bieżącą kontrolę wydatków oraz ułatwia planowanie przyszłego budżetu na cele transportowe.

Wygodny w użyciu program to niejedyna korzyść płynąca z podpisania umowy na kursy bezgotówkowe z Eko Taxi Poznań. Istotna jest także opcja pozwalająca na implementowanie wszelkiego rodzaju ograniczeń i warunków, dzięki którym pracownicy danej firmy nie będą w stanie nadużywać usługi do prywatnych celów. Mowa tutaj o możliwości wprowadzenia do systemu zakresu godzin czy dni, w jakich możliwe jest odbywanie przejazdów. Osoba zarządzająca platformą jest w stanie zastrzec, aby pracownicy jeździli taksówkami jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, co w znacznym stopniu obniża ryzyko wykorzystywania przejazdów w charakterze innym niż służbowy. Wprowadzić można także dzienny lub tygodniowy limit na liczbę przejazdów do zrealizowania. W praktyce realizacja przejazdów bezgotówkowych właściwie nie różni się od zwykłego kursu taxi. Po przywiezieniu pasażera pod wcześniej wskazany adres taksówkarz przepisuje sumę wyświetloną na taksometrze prosto do terminala. Klient wraz z podpisaniem umowy na przejazdy bezgotówkowe otrzymał także specjalny, czterocyfrowy numer PIN. To właśnie za pośrednictwem tego kodu zatwierdza kwotę na terminalu. Szczegółowe informacje na temat odbytego kursu trafiają wówczas do platformy elektronicznej. Po upływie umówionego czasu wszystkie zrealizowane w tym okresie kursy zliczone zostają na podsumowującej fakturze VAT. Na realizację wskazanej na fakturze kwoty przedsiębiorstwo ma aż 21 dni roboczych. Płatności dokonuje się za pośrednictwem przelewu bankowego.

Ile kosztuje tanie taxi w Poznaniu, czyli niezwykle atrakcyjny cennik Eko Taxi Poznań

Ile tak naprawdę kosztuje tanie taxi w Poznaniu? To pytanie ma bardzo wiele odpowiedzi. A to wszystko za sprawą niezwykle konkurencyjnego rynku, w którym główną kartą przetargową licznych przewoźników taxi są właśnie kuszące, atrakcyjnie niskie ceny. Przeglądając oferty firm taxi zamieszczane w Internecie, nietrudno napotkać slogan głoszący, że mamy do czynienia z „najtańszymi taksówkami w mieście” – i to u kilku przewoźników jednocześnie! Zanim jednak skuszą nas promocyjne hasła, warto poświęcić czas na dokładne zweryfikowanie oferty danej firmy taksówkowej. Jeśli na jej witrynie brakuje czytelnej i przejrzystej podstrony zatytułowanej „cennik” albo zawarte w cenniku informacje są bardzo szczątkowe, spodziewać się możemy wielu nieprzyjemnych niespodzianek związanych z etapem realizacji należności.

Opłaty za kursy taksówką kształtują się bowiem na podstawie różnych aspektów, w których skład wchodzą między innymi opłata początkowa za tzw. „trzaśnięcie drzwiami”, stawki doliczane za każdy przejechany kilometr czy dopłaty uiszczane ze względu na strefy miejskie czy porę.

Z tego powodu warto zaufać przewoźnikom, którzy udostępniają pasażerom wszystkie informacje na temat swoich stawek. Właśnie tak jest w przypadku Eko Taxi Poznań, gdzie ceny za przejazd przedstawiają się następująco:

 • 2 zł za każdy przejechany kilometr w I taryfie (cena obowiązuje przy telefonicznym zamówieniu taxi),
 • 2,50 zł za każdy przejechany kilometr w I taryfie (cena obowiązuje przy taksówkach z postoju),
 • 3,75 zł za każdy przejechany kilometr w II taryfie,
 • 5,00 zł za każdy przejechany kilometr w III taryfie,
 • 7,50 zł za każdy przejechany kilometr w IV taryfie,
 • 6,50 zł opłaty początkowej (w stawkę wliczony jest także pierwszy przejechany kilometr),
 • 30 zł za godzinę postoju.

Tanie taxi w Poznaniu oferuje przewozy dzieci

A może chciałbyś zlecić przewiezienie swojej pociechy bądź zamówić zakupy na telefon? Nic prostszego! Sprawdź usługi dodatkowe przewoźnika Eko Taxi Poznań!

Tanie taxi w Poznaniu należące do sieci Eko Taxi to nie tylko samochody realizujące kursy z jednej części miasta w drugą. To także szereg usług dodatkowych, które ułatwiają codzienne życie pasażerów! Poznaj najpopularniejsze z nich.

Całodobowe zakupy na telefon

Gdy podczas imprezy kończy się alkohol, organizowane są piesze wycieczki do najbliższego sklepu nocnego bądź stacji benzynowej. Co jednak, gdy taki obiekt oddalony jest o kilka kilometrów? Nie ma lepszego rozwiązania niż zakupy na telefon z Eko Taxi! Wystarczy jedno połączenie, aby przekazać centrali listę zakupów, którą kierowca niezwłocznie zrealizuje w jednym ze sklepów. Koniec z martwieniem się o zapasy, niech zabawa trwa!

Monitorowany przewóz dzieci

Nie masz czasu bądź możliwości odebrać swojego dziecka z zajęć w szkole? Nic nie szkodzi! W Eko Taxi możesz zamówić monitorowany przewóz swojej pociechy. To Ty ustalasz trasę, jaką pokona kierowca. Możesz także poprosić, aby taksówkarz odprowadził dziecko pod same drzwi domu!

Może Cię zainteresować również