Przewóz osób w Poznaniu – zapoznaj się z cennikiem Eko Taxi i skończ z przepłacaniem za usługi transportowe!

Przewóz osób w Poznaniu – zapoznaj się z cennikiem Eko Taxi i skończ z przepłacaniem za usługi transportowe!

Przewóz osób w Poznaniu to jedna z najlepiej rozwiniętych gałęzi usługowych. Wystarczy choćby wymienić funkcjonujące na terenie miasta środki transportu. Ulice pełne są autobusów, linii tramwajowych, gotowych do wynajęcia rowerów miejskich oraz jeżdżących we wszystkie możliwe kierunki taksówek i innych prywatnych przewoźników. W ścisłym centrum nietrudno natknąć się też na tak nietypowe rozwiązania jak riksze napędzane siłą ludzkich mięśni. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie każdy pasażer może znaleźć tu transport odpowiadający jego potrzebom i możliwościom. Sprawdźmy, jak przewóz osób w Poznaniu spisuje się na przykładzie niezwykle atrakcyjnej oferty korporacji taksówkarskiej, jaką jest Eko Taxi!

Spis treści:
Nasza oferta
Cennik
Opcje dodatkowe

Oferta Eko Taxi, czyli sprawdzony przewóz osób w Poznaniu. Poznaj jedną z najatrakcyjniejszych sieci taksówek w Polsce!

Rozglądając się za sprawdzoną ofertą przewozu osób na terenie Poznania, warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje korzystanie z ogólnopolskiej sieci Eko Taxi. To korporacja, której filie znaleźć można także w innych metropoliach naszego kraju – takich, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice czy Lublin. Samochody należące do sieci bardzo łatwo rozpoznać na ulicach: wszystkie oznaczone zostały bowiem charakterystycznym zielonym logo przedstawiającym szczęśliwą koniczynkę! Oddział w Poznaniu funkcjonuje już od ponad dwóch lat i na chwilę obecną dysponuje czternastoma wygodnymi samochodami gotowymi na realizację zleceń przewozowych na terenie całego miasta. Wśród floty aut znaleźć można między innymi trzy nowe Mercedesy klasy B oraz dziewięć aut wyprodukowanych przez Dacię w latach 2016-2018!

Nasza firma polecana jest klientom poszukującym najwyższej jakości świadczonych usług nie tylko ze względu na świetne zaplecze samochodowe. To firma dbająca o każdy etap kontaktu z klientem – od stworzenia intuicyjnej, czytelnej strony internetowej, poprzez uprzejmy przebieg pierwszego połączenia telefonicznego z dyspozytornią aż do etapu, gdy pasażer słyszy wypowiedziane miłym tonem „Do widzenia” w momencie wysiadania z taksówki.

Tanie przewozy osób w Poznaniu? Tylko z Eko Taxi!

Nietrudno się zgubić w gąszczu atrakcyjnych ofert taksówkarskich na terenie Poznania. Warto wówczas zestawić je pod względem najistotniejszego z punktu widzenia pasażera aspektu – cennika. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że przewoźnicy kuszą niską ceną za stawkę kilometrową, nigdzie nie zamieszczając informacji na temat opłaty początkowej czy też zmian stawek wynikających z poruszania się po poszczególnych strefach lub korzystania z określonych taryf. Z tego powodu zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego przewoźnika, warto sprawdzić, czy na jego stronie internetowej znaleźć możemy kompletny cennik.

Aspekt niskich atrakcyjnych cen to kolejna zaleta korzystania z naszych usług – możemy się bowiem pochwalić jedną z najniższych ofert cenowych na terenie całego Poznania. Korzystne i niezmienne stawki obowiązują także w pozostałych miastach objętych działaniem sieci. Jeśli więc udajesz się do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Lublina czy Katowic w celach służbowych lub turystycznych, koniecznie pamiętaj o naszej ofercie! Więcej o cenniku firmy funkcjonującej na terenie Poznania dowiedzieć się będzie można z następnych akapitów artykułu.

Zajmujemy się nie tylko tradycyjnymi przewozami osób z jednego punktu na mapie Poznania w inny. To także szereg opcji dodatkowych, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu pasażerów. Przejdziemy do nich w dalszej części tekstu, a więcej szczegółów dotyczących naszych usług dodatkowych znaleźć można tutaj.

Oszczędzaj na transporcie miejskim!

 

Szukasz taniego przewozu osób w Poznaniu? Sprawdź cennik korporacji Eko Taxi i podróżuj bez ograniczeń, płacąc gotówką, kartą lub bonami na przejazdy

Tani przewóz osób w Poznaniu? Nic prostszego – wystarczy zamówić przejazd samochodem należącym do sieci Eko Taxi. Firma oferuje bowiem niezwykle atrakcyjne stawki za przejazdy, które konkurować mogą z cennikami najtańszych przewoźników! Aby w pełni zobrazować sobie ostateczny koszt za usługę taksówkarską, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki składające się na jej cenę.

Co składa się na koszt przejazdu?

Mowa tutaj o opłacie początkowej, czyli tzw. koszcie za trzaśnięcie drzwiami. To opłata pojawiająca się na taksometrze w momencie uruchomienia silnika. Do niej doliczane są koszty za każdy przejechany kilometr. W opłacie początkowej mieści się zwykle koszt za pierwsze tysiąc metrów. Następna wartość, jaką doliczyć należy do ostatecznej ceny, to właśnie stawki za kilometr. Mogą się one zmieniać w zależności od strefy taksówkarskiej bądź taryfy, dlatego tak istotne jest, aby wybrany przez nas przewoźnik dysponował pełnym i aktualnym cennikiem na swojej stronie internetowej. Ostatni czynnik, jaki brany jest pod uwagę przy obliczaniu ostatecznego kosztu podróży taksówką to ewentualne opłaty dodatkowe, jakie wynikać mogą z jazdy w korku czy potrzeby dokonania dłuższego postoju.

Nasze stawki

Wiemy już, jakie składowe uwzględnione zostają przy ostatecznej cenie za kurs. A jak kształtują się nasze stawki?

 • 6,50 zł – opłata początkowa (z wliczonym pierwszym kilometrem trasy),
 • 2,00 zł – stawka za przejechany kilometr w I taryfie (wyłącznie dla pasażerów zamawiających auto przez telefon na centralę bądź aplikację mobilną),
 • 2,50 zł – stawka za przejechany kilometr w I taryfie (dla kursów z postoju),
 • 3,75 zł – stawka za przejechany kilometr w II taryfie,
 • 5,00 zł – stawka za przejechany kilometr w III taryfie,
 • 7,50 zł – stawka za przejechany kilometr w IV taryfie,
 • 30,00 zł – opłata za godzinny postój.

Niskie, atrakcyjne ceny za kursy to niejedyny aspekt, który wyróżnia nas na tle innych korporacji funkcjonujących na ulicach Poznania. Nie bez znaczenia pozostają także niezwykle wygodne formy płatności za zrealizowane usługi, które doceniają zarówno klienci prywatni, jak i biznesowi. O jakich metodach mowa?

Nowoczesna karta i tradycyjna gotówka

W samochodach należących do korporacji Eko Taxi w Poznaniu za przejazd zapłacić można zarówno tradycyjnie, czyli za pośrednictwem gotówki, jak i przy wykorzystaniu nowoczesnych form płatności elektronicznych. Firma stawia bowiem na wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom coraz większego grona klientów. Z tego powodu w taksówkach oznaczonych charakterystycznym zielonym logo znaleźć można terminale płatnicze przystosowane do przyjmowania płatności dokonanych kartą kredytową, debetową lub płatniczą działającą w systemie paypass. Wystarczy jedynie zbliżyć plastikowy prostokąt do aparatury i zadeklarować, czy życzymy sobie potwierdzenia transakcji. Rewolucyjnie, szybko i wygodnie!

Dlaczego warto płacić kartą?

Tego typu udogodnienie stanowi odpowiedź na potrzeby coraz szerszego grona pasażerów preferujących posługiwanie się elektroniczną kartą. Tendencji trudno się dziwić – nie trzeba pamiętać o wizytach w bankomacie, zgubioną lub skradzioną kartę można natychmiast zastrzec, aby stała się bezużyteczna dla osób trzecich, a sam proces dokonywania płatności elektronicznych trwa znacznie krócej niż transakcje przeprowadzane z udziałem gotówki. Nie czekamy na wydanie reszty, nie odliczany gorączkowo każdej złotówki, a w taksówce – nie ryzykujemy konieczności wydłużania kursu o dodatkowe przystanki celem odbycia wizyty w bankomacie. Kończy się także odwieczny problem z brakiem drobnych, aby uiścić odpowiednią kwotę. Z kartą płatniczą wszystkie te problemy odchodzą w kąt, pozwalając zaoszczędzić czas zarówno pasażera, jak i kierowcy. Dodatkowo płatności elektroniczne po zalogowaniu się na konto swojego banku (bądź przy korzystaniu z aplikacji mobilnej) pozwalają na uzyskanie dokładnej historii przeprowadzonych transakcji. Dzięki temu pasażer ma możliwość na bieżąco kontrolować wydatki związane z transportem.

Umowa na przejazdy bezgotówkowe

Eko Taxi w Poznaniu przewidziało rozwiązania, które odpowiadają zarówno klientom indywidualnym, jak i partnerom biznesowym. Tym drugim może szczególnie przypaść do gustu umowa na przejazdy bezgotówkowe. To rozwiązanie honorowane przez wszystkie filie sieci taksówek – klientów kursujących taksówkami na podstawie kart bezgotówkowych lub specjalnych voucherów znaleźć można także w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach czy Lublinie. Na czym to polega?

Poznaj ofertę dla klienta biznesowego

Jak działają przejazdy bezgotówkowe?

Pracownicy niektórych firm bardzo często poruszają się taksówkami z powodów służbowych – jeżdżąc na konferencje pracownicze, spotykając się z kontrahentami, rozwożąc firmową korespondencję po różnych filiach na terenie miasta czy też poruszając się pomiędzy lotniskiem a hotelem, w którym zameldowani zostali koledzy z delegacji. Tego typu przewozy generują zwykle bardzo dużo papierkowej roboty – należy bowiem wystawić fakturę na firmę, co przy szybkim tempie życia staje się zbyt czasochłonne – zarówno dla kierowcy, jak i pasażera.

Jak działają przejazdy bezgotówkowe? Dokument podpisywany jest przez przewoźnika oraz przedstawiciela wybranej firmy. Umożliwia on pracownikom podróżowanie taksówkami bez konieczności natychmiastowego opłacania podróży. Każdy przejazd odnotowywany jest w specjalnym systemie rozliczeniowym. Po upływie czasu wskazanego w umowie firmie wysłana zostaje faktura VAT uwzględniająca wszystkie kursy wykorzystane przez jej pracowników w podlegającym rozliczeniu okresie. Na spłatę faktury przedstawiciel firmy ma aż 21 dni!

Czym różnią się przejazdy bezgotówkowe od zwykłych kursów?

Pracownicy korzystający z bonów mogą realizować kursy na cztery różne sposoby:

 • wykorzystując jednorazowe vouchery na kurs taksówką, otrzymane wcześniej od przełożonego w formie wydruku bądź załącznika PDF w wiadomości e-mail,
 • zamawiając nasz samochód za pośrednictwem specjalnego, uprawnionego numeru telefonu,
 • rezerwując przejazd taksówką za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej, która w ustawieniach przewiduje wybranie metody płatności widniejącej jako „przejazdy bezgotówkowe”,
 • zatwierdzając przejazd za pośrednictwem specjalnej karty bezgotówkowej.

Przejazdy bezgotówkowe od tradycyjnych kursów różnią się jedynie momentem dokonywania płatności – podczas gdy pasażer indywidualny używa karty bądź gotówki, aby rozliczyć się za przejechaną trasę, osoba podróżująca na bazie umowy zobowiązana jest jedynie do zatwierdzenia kwoty wskazanej przez taksometr. Kierowca wprowadza ją do terminala, a pasażer wpisuje specjalny, czterocyfrowy kod PIN, który dołączony jest bezpośrednio do zawartej wcześniej umowy.

Korzystanie z systemu przejazdów bezgotówkowych ma wiele zalet – zarówno dla pasażera, jak i zatrudniającego go przedsiębiorstwa. Pasażer nie musi martwić się o środki płatnicze i zyskuje sporo czasu, nie musząc prosić o wystawienie faktury na firmę za każdy przejazd z osobna.

Przedsiębiorstwo ma bieżącą kontrolę nad wszystkimi wydatkami przeznaczonymi na transport miejski. A to dzięki dostępowi do naszej platformy elektronicznej, który firma uzyskuje wraz z podpisaniem umowy. Oprogramowanie rejestruje wszystkie przejazdy, prezentując godziny ich rozpoczęcia oraz czas trwania. Dzięki temu przedstawiciel przedsiębiorstwa może w prosty sposób sprawdzić, jak dany miesiąc wyglądał pod względem wydatków na usługi taksówkarskie. Staje się to jeszcze wygodniejsze dzięki możliwości generowania czytelnych raportów uwzględniających podział na różne jednostki kosztowe. Podsumowanie może zawierać bowiem przejazdy pogrupowane według różnych działów kadrowych, realizowanych w firmie projektów czy też kursów dotyczących organizowanych przez przedsiębiorstwo eventów. Wgląd w platformę elektroniczną umożliwia także dostosowywanie zasad przejazdów do życzenia pracodawcy. Może on na przykład zakazać korzystania z kursów bezgotówkowych w czasie weekendów lub godzin wykraczających poza dzień pracy. Dzięki temu łatwo uniknąć sytuacji, w których pracownicy korzystają z przejazdów w celach prywatnych.

Praca taksówkarza jest bardzo ciekawym zajęciem

Jakie usługi transportowe poza tradycyjnym przewozem osób znaleźć można w ofercie Eko Taxi Poznań? Wypróbuj najciekawsze opcje dodatkowe!

Przewóz osób to niejedyna usługa transportowa, jaką znaleźć można w ofercie Eko Taxi w Poznaniu. Poza tradycyjnymi kursami z jednego punktu na mapie miasta w inny, korporacja proponuje swoim klientom także szereg interesujących opcji dodatkowych. Współczesne taksówki już dawno przestały być postrzegane jedynie jako alternatywa dla autobusów czy tramwajów, zamieniając się w środki transportu gotowe podjąć się szeregu zadań specjalnych. O jakich usługach mowa? Poznaj najpopularniejsze z nich!

Monitorowany przewóz dzieci

Jako rodzicowi z pewnością zdarzyła Ci się sytuacja, w której nie jesteś w stanie samodzielnie zawieźć lub odebrać skądś dziecka. Czasem wystarczyły dodatkowe obowiązki w pracy, innym razem była to kwestia przeładowanych korkami ulic miasta. Zdarza się, że domowe auto potrzebuje wizyty u mechanika, bądź też jedynego kierowcę w rodzinie dosięga dokuczliwa grypa. Trudno wówczas o zawiezienie dziecka na urodziny kolegi czy miejsce zbiórki szkolnej wycieczki. Kłopot może stanowić także odebranie malucha z przedszkola czy popołudniowych zajęć z języka angielskiego czy tańca. W takich sytuacjach na pomoc rodzicom spieszy nasza firma, która poza tradycyjnym przewozem osób w swojej ofercie uwzględniła także przejazdy dla najmłodszych pasażerów. Aby zlecić monitorowany przewóz dzieci, należy zadzwonić na naszą centralę w Poznaniu i wyraźnie zaznaczyć, że zamawiamy taksówkę, którą domyślnie podróżować będzie dziecko bez opiekuna. Następnie ustalamy z dyspozytorem dokładny przebieg trasy przejazdu oraz miejsce wysiadki. Na wyraźne życzenie klienta kierowca może zatelefonować do rodzica po zakończeniu przewozu, celem zdania raportu. Może także wysiąść z dzieckiem z taksówki i zaprowadzić malucha bezpośrednio do wskazanego w zamówieniu budynku. Bezpiecznie, komfortowo i rzetelnie!

Całodobowe zakupy na telefon

Wśród usług naszej korporacji znaleźć można także usługę, która szczególnie ucieszyć może wszelkich nocnych marków, którzy spędzają czas na prywatkach w domach i mieszkaniach rozlokowanych na terenie Poznania. Chodzi o zakupy na telefon, czyli prawdziwy ratunek dla wszystkich, którzy nie zrobili odpowiednio dużych zapasów na imprezę. Wystarczy jeden telefon (o dowolnej porze!) oraz podyktowanie dyspozytorowi listy zakupów, aby taksówkarz pojawił się pod drzwiami domu czy mieszkania z wszelkimi niezbędnymi sprawunkami! Opłata za tego typu usługę to składowa trzech aspektów: wartości rachunku ze sklepu spożywczego, kwoty wskazanej przez taksometr oraz dodatkowej opłaty za zakupy w I strefie, która w przypadku Poznania wynosi jedynie 10 złotych.

Może Cię zainteresować również