Szukasz pracy dla kierowcy w Poznaniu? Sprawdź naszą ofertę!

Szukasz pracy dla kierowcy w Poznaniu? Sprawdź naszą ofertę!

Pracę dla kierowców w Poznaniu oferuje między innymi firma Eko Taxi. W tym artykule opowiemy wam, z czym wiąże się podjęcie tego zawodu, jakie są jego największe zalety i wady. Sprawdźcie, jak rozpoznać dobrą ofertę i właściwie przygotować CV. Upewnijcie się, że wiecie wszystko, co jest konieczne, by zostać taksówkarzem. Aplikujcie i dołączcie do naszej ekipy!

Spis treści:
Charakterystyka zawodu
Dlaczego Poznań?
Jak zdobyć posadę u wybranego pracodawcy?

Na czym naprawdę polega praca kierowcy taxi w Poznaniu?

Wydaje się to oczywiste, ale mimo to pokrótce przybliżymy wam codzienną pracę kierowcy taksówki w Poznaniu. Głównym zadaniem takiej osoby jest transport ludzi, dbanie o ich komfort i bezpieczeństwo. Kierowca musi także dbać o pojazd, który jest jego podstawowym narzędziem pracy – niezależnie od tego, czy jeździ prywatnym samochodem, czy powierzonym przez firmę, w której jest zatrudniony.

Wymagania wobec osób zawodowo prowadzących pojazdy

Naturalnie, każda osoba zawodowo prowadząca pojazdy musi posiadać ważne prawo jazdy stosowne do prowadzonego typu pojazdu. W przypadku taksówkarzy jest to kat. B. Przed podejściem do egzaminu należy także wykonać badania lekarskie i psychologiczne, na których podstawie możliwe będzie uzyskanie mieć zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do pracy. Warto pamiętać, że nawet najmniejsze wady wzroku lub choroby przewlekłe mogą zdyskwalifikować kandydata na taksówkarza, bo w grę wchodzi bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego oraz pasażerów. Przyszły taksówkarz musi mieć również zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z transportu drogowego lub być w stanie przedstawić odpowiednie pismo potwierdzające to, że przez okres minimum pięciu lat pracował jako zawodowy kierowca. Konieczne jest także przedstawienie zaświadczenia potwierdzającego, że osoba ubiegająca się o posadę taksówkarza nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajności, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku.

Aby zostać taksówkarzem musisz mieć również tytuł prawny do dysponowania pojazdem, który zamierzasz wykorzystywać w charakterze taxi. Ponadto, zawodowy taksówkarz powinien móc wykazać się podzielnością uwagi i dobrym refleksem, a także być odpornym na stres oraz monotonię.

Trudności

Nie owijajmy w bawełnę – praca kierowcy bywa trudna. Trzeba liczyć się z tym, że większość dnia spędza się w kabinie samochodu, czasami stoi się też w uciążliwych korkach. Zdarzają się też stresujące sytuacje, z którymi profesjonalista musi umieć sobie poradzić… Praca w późnych godzinach wieczornych lub w nocy jest zazwyczaj koniecznością. Dla niektórych uciążliwe okaże się prowadzenie samochodu w niekorzystnych warunkach pogodowych, a także w najzimniejsze i najgorętsze miesiące w roku. Jeśli jednak uwielbiacie spędzać czas za kierownicą, te aspekty nie powinny być dla was przeszkodą.

Gdzie się zatrudnić

Jeśli zamierzacie spróbować swoich sił w zawodzie taksówkarza, dobrze zastanówcie się, który rodzaj zatrudnienia będzie dla was najkorzystniejszy. Założenie własnej działalności to czasochłonne przedsięwzięcie, które wymaga posiadania kapitału. Lepiej więc znaleźć więc firmę, która już cieszy się powodzeniem i zaufaniem wśród klientów – jak Eko Taxi. Dzięki temu od razu zaczniecie zarabiać przyzwoite pieniądze.

Kierowca za kółkiem taksówki

Praca dla kierowcy taksówki. Dlaczego warto zarabiać w Poznaniu?

Jeśli planujecie przeprowadzkę do większego miasta, aby tam rozpocząć pracę jako kierowca taksówki, zastanówcie się nad Poznaniem. To duże, prężnie rozwijające się miasto, w którym mieszka ponad pół miliona osób. Każdego roku stolicę Wielkopolski odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów z zagranicy i z innych części Polski. Liczby te z roku na rok rosną.

Miasto nowych perspektyw

Poznań to miejsce, które rozwija się dynamicznie. Co chwila powstają nowe obiekty, często związane z biznesem lub rekreacją. Przyjeżdża tu wielu obcokrajowców – niektórzy tylko na wakacje, inni na studia, jeszcze inni podejmują tutaj zatrudnienie. Wiele osób docenia to, że poznaniacy są bardzo nastawieni na sukces. Szanują czas i pieniądze – swoje i innych. Szybko przekonacie się o tym sami.

Okolice miasta

Nie zapominajcie jednak, że miejscowość ta otoczona jest wieloma mniejszymi miastami takimi jak Luboń, Kórnik, Komorniki; niedaleko jest także do Gniezna oraz Konina. Pracując jako taksówkarze, możecie spodziewać się kursów do tych miejsc. Warto znać topografię pomniejszych miejscowości w Wielkopolsce – część z waszych przyszłych pasażerów na co dzień pracuje lub spędza czas wolny w Poznaniu, ale mieszka poza nim.

Jak zdobyć pracę w zawodzie kierowcy taksówki w Poznaniu?

Jak już wiecie, szukając pracy na stanowisku kierowcy taxi w Poznaniu, warto zasięgnąć wcześniej opinii na temat dostępnych możliwości. Większość firm zamieszcza ogłoszenia na popularnych portalach, a ogrom ofert może z początku nieco przytłoczyć. Warto sprawdzić, która korporacja zapewnia najlepsze warunki i właśnie tam wysłać swoje CV. Podpowiemy wam, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by zdobyć wymarzoną posadę.

Czym się wyróżnić i jak to zrobić?

Przygotowanie dobrego CV to podstawa. Jeśli właściwie je napiszecie, znacznie zwiększycie swoje szanse. Dobry życiorys składa się z kilku najważniejszych punktów. Musi mieścić się na pojedynczej stronie A4, postarajcie się zatem zawrzeć tylko to, co najbardziej istotne. Pamiętajcie, że podczas wymieniania swojego doświadczenia zawodowego zaczynacie od ostatniej posady, a następnie cofacie się w historii zatrudnienia do samego początku. Nie przesadzajcie z ilością informacji na swój temat. Wasz przyszły pracodawca raczej nie będzie zainteresowany tym, do której szkoły podstawowej uczęszczaliście. Napiszcie za to o tych umiejętnościach, które mogą wam się przydać w pracy. Znacie angielski lub niemiecki? Możecie pochwalić się certyfikatem z zakresu obsługi klienta? Pamiętajcie o zdjęciu, danych kontaktowych oraz klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych.

Wyjdźcie z inicjatywą

Znaleźliście korporację, do której chcecie dołączyć, ale w danej chwili nie jest przeprowadzana żadna rekrutacja? Nie szkodzi! Przejmijcie stery i zgłoście się sami. Działy kadr zazwyczaj archiwizują wszystkie nadsyłane życiorysy i wykorzystują je później podczas kolejnego naboru. Na stronie Eko Taxi znajdziecie formularz kontaktowy. Za jego pośrednictwem możecie wysłać notatkę, że jesteście gotowi podjąć się pracy w naszej firmie. Trafi ona do naszego biura i zostanie przekazana rekruterom.

Dlaczego Eko Taxi

To proste! Jesteśmy innowacyjni i podążamy za nowinkami technicznymi. Dla wygody naszych kierowców i pasażerów stworzyliśmy własną aplikację. Cały czas inwestujemy w zakup nowych aut. Na terenie kraju działamy od 10 lat. Zaczęliśmy w Warszawie, ale z biegiem lat podbiliśmy też lokalne rynki w Lublinie, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, we Wrocławiu oraz w Poznaniu. Wszystko to sprawia, że warto nam zaufać!

Może Cię zainteresować również