Jaką polską sieć taxi w Poznaniu wybrać? Poznaj zalety naszych usług

Jaką polską sieć taxi w Poznaniu wybrać? Poznaj zalety naszych usług

Polska sieć taxi w Poznaniu, która zasługuje na specjalną uwagę pasażerów, to z pewnością Eko Taxi. Nasze samochody już od ponad dwóch lat regularnie kursują po ulicach miasta. Auta z charakterystycznym logo zielonej koniczynki spotkać można także w innych polskich metropoliach. Oddziały sieci znajdują się również w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Szczecinie. Oferujemy niezwykle atrakcyjne ceny za przejazdy, a także wiele usług dodatkowych. Poznaj zasady korzystania z taksówek naszej sieci i dowiedz się, jakie atrakcje Poznania warto z nami odwiedzić.

Spis treści:
Zalety przejazdów
Cennik i oferta
Gdzie warto pojechać?

Jakie są zalety poruszania się taksówkami po Poznaniu i innych miastach? Kilka słów o korporacji Eko Taxi

Polska sieć Eko Taxi, której oddziały znajdziemy w Poznaniu oraz kilku innych miastach, to nowoczesna firma świadcząca zarówno tradycyjne przewozy osób, jak i szereg dodatkowych opcji. Kluczem do popularności Eko Taxi jest nasza oferta. Zapewniamy nie tylko niskie ceny za przejazd, ale też wiele niestandardowych usług. Można zlecić nam m.in. monitorowany przewóz dziecka i zamówić zakupy z dowozem. Na każde wezwanie odpowie profesjonalny i świetnie przeszkolony kierowca. Zainteresowani? Sprawdźcie, dlaczego jeszcze warto skorzystać z naszej oferty.

Alternatywa dla komunikacji miejskiej

Korzystając z taksówki, nie musicie marznąć, czekając na autobus ani podbiegać z wywieszonym językiem do tramwaju. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia bezproblemowego pokonywania długich odległości – jadąc taksówką, nie musicie się martwić o przesiadki. Kierowca zawiezie was bezpośrednio pod wskazany adres.

Nie martw się o bagaże

Wybieracie się w podróż z wieloma nieporęcznymi bagażami? Zamiast dźwigać pakunki do tramwaju czy autobusu, lepiej zamówić specjalne auto ze zwiększoną powierzchnią bagażową. Tego rodzaju samochody dostępne są w naszej ofercie. Wystarczy zamówić auto typu kombi. Pod wskazany adres dostaniecie się szybko i bezproblemowo, a kierowca pomoże wam z załadunkiem i wyładunkiem.

Pasażer z bagażem oczekujący na transport

Oszczędzaj czas!

Kolejną zaletą korzystania z kursów taxi w Poznaniu jest tak istotna obecnie oszczędność czasu. Przyzna to każdy, kto wysiadł na niewłaściwym przystanku, spiesząc na ważne spotkanie, lub choć raz zgubił się w plątaninie poznańskich uliczek. Zamówienie kursu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają mało czasu na dotarcie w wyznaczone miejsce. Bez względu na to, czy wybieracie się na spotkanie służbowe, czy ważne wydarzenie artystyczne, przejazd taksówką zaoszczędzi wam sporo czasu i pozwoli punktualnie stawić się na miejscu.

Wygodny transport na lotnisko i dworzec

Przejazdy autem należącym do korporacji Eko Taxi docenią także osoby wybierające się na lotnisko lub dworzec kolejowy. Nasza firma wdrożyła nowoczesny system wydawania zleceń, dzięki czemu kursy obsługiwane są przez samochody znajdujące się najbliżej wskazanego adresu startowego. Nie bez znaczenia pozostają także wiedza i doświadczenie naszych kierowców. Każdy z nich doskonale orientuje się w topografii Poznania. Taksówkarze znają także najważniejsze skróty i skrzyżowania oraz posiadają wiedzę na temat bieżących robót drogowych. Niestraszne im korki czy objazdy – każdego pasażera zawiozą możliwie najkrótszą drogą bezpośrednio pod wskazany adres.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Pasażerowie podróżujący taksówkami doceniają możliwość korzystania z usług przewozowych o każdej porze dnia i nocy. Niezależnie od godziny, w jakiej imprezowicze opuszczają rozrywkowe centrum Poznania lub pory, w jakiej na dworzec zawitał spóźniony pociąg, komfortowe auto pojawi się pod wskazanym przez klienta adresem nawet w kilkanaście minut po zamówieniu!

Atrakcyjny cennik i bogata oferta usług dodatkowych, czyli dlaczego warto się zdecydować na polską sieć Eko Taxi w Poznaniu

Polska sieć Eko Taxi w Poznaniu i innych miastach Polski odpowiada na wszystkie potrzeby współczesnych mieszkańców dużych miast. Atrakcyjne ceny za przewozy, flota wygodnych i zadbanych samochodów, szybki czas realizacji zleceń i bogata oferta usług dodatkowych to czynniki, które sprawiają, ze firma cieszy się gronem zadowolonych i lojalnych klientów. Co sprawia, że klienci pozostają z naszą korporacją na dłużej?

Jedne z najniższych cen na rynku

Jednym z czynników, który dla pasażera taksówki ma największe znaczenie, jest cena za przejazd. Na ostateczny koszt kursu składa się kilka elementów:

 • opłata początkowa (nazywana także stawką za trzaśnięcie drzwiami) – wskazana przez taksometr kwota, z jaką pasażer rozpoczyna kurs taksówką, która uwzględnia także pierwszy przejechany kilometr;
 • stawka za kilometr – zależna od taryfy i strefy taksówkowej;
 • opłaty wynikające z realizacji usług dodatkowych.

Jak na tle tych informacji prezentuje się nasz cennik?

Sieć Eko Taxi oferuje swoim klientom jedne z najatrakcyjniejszych stawek na terenie całego Poznania. Wystarczy zadzwonić na centralę lub zamówić samochód przez aplikację! Oto nasz cennik:

  • opłata początkowa: 6,50 zł,
  • cena za kilometr – I taryfa: 2 zł,
  • cena za kilometr – II taryfa: 3,75 zł,
  • cena za kilometr – III taryfa: 5 zł,
  • cena za kilometr – IV taryfa: 7,5 zł,
  • opłata za godzinę postoju: 30 zł.

Świnka skarbonka na oszczędności

Wygodna w użyciu aplikacja mobilna. Nie musisz dzwonić!

Tradycyjnym sposobem zamawiania taksówki jest telefon na centralę danej korporacji. Nie zawsze jednak znajdujecie się w sytuacji, w której możecie rozmawiać. Tu z pomocą przychodzi nasza aplikacja mobilna. To całkowicie darmowy program współpracujący z telefonami działającymi na systemach Android oraz iOS. Umożliwia zamówienie kursu za pomocą paru kliknięć! Wystarczy wpisać adres startowy, a następnie wybrać metodę płatności. Te podstawowe operacje wystarczą, aby centrala przyjęła wasze zgłoszenie i wysłała najbliższy wolny samochód. Ale to nie wszystko, co aplikacja ma do zaoferowania. Za jej pośrednictwem możecie także zamówić auto dla większej liczby pasażerów, zadeklarować chęć przejazdu ze zwierzakiem bądź wezwać samochód prowadzony przez kierowcę posługującego się językiem angielskim.

Płać tak, jak lubisz – kartą lub gotówką

Niewątpliwą zaletą korzystania z usług korporacji jest możliwość wyboru preferowanej formy płatności za przejazd. Jeśli zawsze macie przy sobie gotówkę, możecie zapłacić za kurs tradycyjnie. Jeśli jednak wolicie transakcje bezgotówkowe, dla nas to żaden problem! Zadbaliśmy, aby w samochodach z zieloną koniczynką nie zabrakło terminali gotowych na wykonanie transakcji kartami płatniczymi (także z systemem paypass), debetowymi bądź kredytowymi.

W jakie miejsca warto się wybrać samochodem polskiej sieci taxi w Poznaniu?

Znając szczegóły oferty polskiej sieci Eko Taxi w Poznaniu, warto także sprawdzić, jakie atrakcje tego pięknego miasta warto zobaczyć. Poniżej przedstawiamy miejsca, które poznać powinien każdy – zarówno turysta, jak i miejscowy!

Stare Zoo

Atrakcją Poznania, która przypadnie do gustu zarówno małym, jak i dorosłym turystom, jest stary Ogród Zoologiczny. Na odwiedzających czekają liczne zwierzęta, w tym alpaki, słonie, małpy, lemury, surykatki, a nawet warany z Komodo! Ogród otwarty jest we wszystkie dni tygodnia, włączając weekendy i święta, a wstęp na jego teren jest bezpłatny. Aby tu dojechać, wystarczy zamówić kurs na ul. Zwierzyniecką 19.

Palmiarnia poznańska

W tym niezwykłym miejscu przy ul. Matejki 18 odwiedzający mogą spotkać się z klimatem odległych kontynentów, spacerując pomiędzy roślinnością różnorodnych stref klimatycznych. Przechadzkę z pewnością umili widok akwariów pełnych egzotycznych ryb oraz dźwięki wydawane przez zamieszkujące palmiarnię ptaki. Kompleks podzielony jest na kilka działów, z czego każdy prezentuje zwiedzającym zupełnie inny wycinek świata flory, w tym: roślinność subtropikalną, tropikalną, klimatu umiarkowanego, podszycie lasu tropikalnego, sukulenty Ameryki, kserofity starego i nowego świata oraz sawannę.

Do dyspozycji zwiedzających pozostaje również sala Akwarium pełna niespotykanych gatunków ryb zamieszkujących dalekie, egzotyczne wody, a także pięknie urządzona kawiarnia i sklepik z pamiątkami. Obiekt czynny jest od wtorku do niedzieli. Godziny otwarcia wyglądają następująco:

 • 2 listopada – 28 lutego
  wtorek–sobota: 9.00-16.00, kasa: do 15.00
  niedziela i święta: 9.00-17.00, kasa: do 16.00
 • 1 marca – 30 kwietnia
  wtorek–niedziela (w tym święta): 9.00-17.00, kasa: do 16.00
 • 1 maja – 31 października
  wtorek–sobota: 9.00-17.00, kasa: do 16.00
  niedziela i święta: 9.00-18.00, kasa: do 17.00

Kierowca zatrudniony w korporacji

Wśród innych miejsc wartych odwiedzenia podczas pobytu w stolicy województwa wielkopolskiego należy wymienić: monumentalny Zamek Cesarski oraz park wodny Termy Maltańskie. Na uwagę zasługuje także odbywający się w okresie wiosennym Pyrkon, czyli największy polski festiwal fantastyczny organizowany na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Może Cię zainteresować również