Zalety podróżowania z korporacją Eko Taxi w Poznaniu

Zalety podróżowania z korporacją Eko Taxi w Poznaniu

Taksówki korporacji Eko Taxi w Poznaniu często są wykorzystywane przez klientów nie tylko w celu przemieszczania się po mieście. Dużym zainteresowaniem cieszą się także liczne usługi dodatkowe, które pomagają w codziennym życiu. Dowiedz się o nich więcej, poznaj cennik i sprawdź, jakie zalety ma nasza oferta.

Spis treści:
Zalety korzystania z taksówek
Jak zamawiać?
Nasz cennik
Usługi dodatkowe

Zalety korzystania z usług korporacji Eko Taxi w Poznaniu

Samochody poznańskiej korporacji Eko Taxi są świetną alternatywą dla komunikacji miejskiej, szczególnie jeśli spieszycie się na spotkanie lub nie dopisuje pogoda. Bywają niezastąpione, gdy planujecie późny powrót z imprezy czy spotkania towarzyskiego. Nasze taksówki bezpiecznie odwiozą was pod wskazany adres – wystarczy zadzwonić na centralę lub skorzystać z aplikacji mobilnej Eko Taxi. Poznajcie więcej zalet korzystania z naszej korporacji!

Szybsze niż komunikacja miejska i prywatny samochód

Taksówkarze świetnie znają topografię Poznania i wiedzą, jak w godzinach szczytu omijać zakorkowane arterie miejskie, oraz jaka trasa będzie optymalna dla klienta. I choć równie dobrą znajomością miasta mogą się wykazać kierowcy autobusów, nie mają oni swobody wyboru trasy, w związku z czym podobna podróż może trwać znacznie dłużej. Jeśli korzystacie z komunikacji miejskiej, na pewno też nie raz uciekł wam tramwaj czy autobus. Pech chciał, że akurat spieszyliście się na ważne spotkanie? Zamawiając taksówkę, unikniecie tego typu problemów.

Taksówkarz podczas zmiany

Niezależność od rozkładów jazdy środków transportu komunikacji miejskiej

Korzystając z taksówek, stajecie się w pełni niezależni od rozkładów jazdy środków komunikacji miejskiej. Nie musicie w pośpiechu wychodzić z domu, bo następny autobus odjeżdża dopiero za godzinę czy pędzić do tramwaju z wywieszonym językiem. Samochód podjedzie pod wskazany przez was adres o umówionej porze – możecie go zamówić nawet z jednodniowym wyprzedzeniem! Kolejny plus? Podczas przejazdu możecie również swobodnie podjechać po osobę, z którą jesteście umówieni i razem dotrzeć na miejsce spotkania, oszczędzając przy tym cenny czas!

Nieoceniona wygoda i bezpieczeństwo

W korzystaniu z taksówek nieocenione jest również poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nie musicie się martwić nocnymi powrotami do domu, zwłaszcza jeśli od przystanku komunikacji miejskiej dzieli was niemały dystans. Unikacie też przemarznięcia do szpiku kości podczas jesiennych czy zimowych wieczorów i nocy, kiedy oczekiwanie na autobus może trwać naprawdę długo. Ponadto nasze taksówki kursują przez całą dobę! Wystarczy jeden telefon na centralę albo zamówienie przejazdu przez aplikację mobilną, a samochód Eko Taxi niezależnie od pory zawiezie was pod wskazany adres.

Komfortowe warunki podróży

Wiele osób niechętnie podróżuje komunikacją miejską ze względu na tłok panujący w autobusach i tramwajach, zwłaszcza w godzinach szczytu. Szczególnie uciążliwe jest to latem, gdy przestaje działać klimatyzacja. Kurs chętnie zamawiają również osoby wybierające się w podróż lub wracające do domu z licznymi bagażami czy ciężkimi zakupami. W takich sytuacjach warto zamówić samochód typu kombi – zyskacie pewność, że wszystko zmieści się w bagażniku, a wy w komfortowych warunkach dojedziecie do celu.

Koniec ze strefami płatnego parkowania

Jeśli pracujecie w centrum miasta, gdzie brakuje darmowych parkingów, a wasza firma nie zapewnia przeznaczonej do tego przestrzeni, zmuszeni jesteście do codziennego pozostawiania auta na płatnych parkingach. A przecież za osiem godzin postoju płaci się niemałą kwotę! I tak przynajmniej pięć razy w tygodniu. Warto sprawdzić, czy podróż taksówką nie okaże się bardziej korzystna. Dodatkowymi atutami będą zaoszczędzony na szukaniu wolnego miejsca czas i brak stresu z tym związany.

Brak prawa jazdy

Taksówki są świetnym rozwiązaniem również dla osób, które nie zdecydowały się na zrobienie prawa jazdy lub dopiero mają to w planach. Mogą być także wsparciem dla tych z was, którzy nie lubią prowadzić samochodu lub dopiero co otrzymały uprawnienia i jeszcze boją się przemierzania ruchliwych ulic w godzinach szczytu.

Jak zamówić samochód w korporacji Eko Taxi w Poznaniu i jakie są ceny?

Dbamy nie tylko o to, aby oferować naszym pasażerom dobre ceny za przejazdy, ale też zapewniamy im dwa dogodne sposoby zamawiania samochodów. Jednym z nich jest tradycyjny telefon na centralę. Wiemy jednak, że rozmowa nie w każdej sytuacji jest możliwa. Jeśli zatem chcecie, żeby Eko Taxi czekało na was pod teatrem zaraz po zakończeniu spektaklu, skorzystajcie z naszej bezpłatnej aplikacji mobilnej. Wystarczy pobrać ją na telefon, a następnie zarejestrować w programie swój numer kontaktowy. Jeśli wyrazicie zgodę na dostęp do lokalizacji telefonu, aplikacja będzie samoczynnie pobierać bieżący adres w charakterze punktu startowego dla zamawianego kursu. Istnieje też możliwość wpisania adresu docelowego oraz śledzenia zamówionego pojazdu na mapie miasta. Łatwy w obsłudze program pozwala również na zamówienie samochodu dostosowanego specjalnie do potrzeb klienta, w tym na większą niż cztery liczbę pasażerów. Gdy uzupełnicie wszystkie potrzebne dane, na ekranie telefonu wyświetli się komplet informacji dotyczących zamówionego przejazdu. Poznacie szacunkową opłatę za kurs, a także model, markę i numer samochodu, który odebrał zlecenie.

O czym należy pamiętać podczas zamawiania kursu?

Podczas zamawiania kursu należy pamiętać o podaniu dokładnego adresu, z którego ma was odebrać kierowca. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie, aby kierowca podjeżdżał pod blok, możecie poinformować o tym dyspozytora i wyznaczyć inne miejsce spotkania. Ważne jest również to, aby poinformować o szczegółach przejazdu, a więc np. liczbie osób czy o tym, że chcecie przewieźć zwierzaka. Dzięki temu zyskacie pewność, że podstawiony samochód spełni wasze oczekiwania.

Cennik korporacji Eko Taxi w Poznaniu

Ceny korporacji Eko Taxi w Poznaniu są jednymi z najniższych w mieście. Na koszt kursu składają się opłata początkowa, opłata za przejazd oraz opłata postojowa. Wszystkie te elementy uwzględniane są przez taksometr, dzięki któremu kierowca wie, jaką należność ma od was pobrać.

Biała świnka skarbonka

Opłaty

Opłata początkowa (popularnie nazywana opłatą za „trzaśnięcie drzwiami”) to koszt należny za zajęcie miejsca w pojeździe oraz pierwszy przebyty kilometr. W Eko Taxi w Poznaniu wynosi ona 6,50 zł. Ostateczna cena kursu zależna jest od pokonanego dystansu w określonej taryfie. I tak wyróżniamy:

  1. I taryfę obowiązującą w dni powszednie w godzinach 6.00-22.00 w I strefie taksówkowej – opłata za 1 km to 2 zł;
  2. II taryfę obowiązującą w dni powszednie w godzinach 22.00-6.00 oraz w niedziele i święta w I strefie taksówkowej – opłata za 1 km to 3,75 zł;
  3. III taryfę obowiązującą w dni powszednie w godzinach 6.00-22.00 w II strefie taksówkowej – opłata za 1 km to 5 zł;
  4. IV taryfę obowiązującą w dni powszednie w godzinach 22.00-6.00 oraz w niedziele i święta w II strefie taksówkowej – opłata za 1 km to 7,5 zł.

Poszczególne taryfy są przełączane przez kierowcę ręcznie – o każdej zmianie powinien on poinformować klienta.

Usługi dodatkowe w korporacji Eko Taxi w Poznaniu

Poza tradycyjnymi usługami przewozowymi świadczymy również wiele usług dodatkowych. Odpowiadamy w ten sposób na stale rosnące oczekiwania klientów. Zależy nam na tym, abyście mogli na nas liczyć w wielu różnych sytuacjach. Samochód, który nie chce odpalić, zrobienie niezbędnych zakupów podczas choroby, odebranie dziecka ze szkoły – wystarczy jeden telefon a rozwiążemy wasz problem!

Zakupy z dowozem pod same drzwi

Zakupy z dowozem przez całą dobę są jedną z najpopularniejszych usług dodatkowych w naszej ofercie. To doskonałe rozwiązanie, gdy jesteście przeziębieni i nie czujecie się na siłach wyskoczyć do apteki lub w trakcie organizowanej przez was imprezy, gdy w szybkim tempie kończą się napoje i przekąski.

Przewóz zwierzaków

Nie wszystkie zwierzaki dobrze znoszą podróż komunikacją miejską i wtedy służymy pomocą. W przypadku zwierząt podróżujących w specjalnych transporterach nie pobieramy żadnej opłaty dodatkowej. W innych sytuacjach należy się liczyć z dodatkowym kosztem w wysokości 10 zł.

Przewóz zwierząt w taksówce

Przewiezienie paczki

Kierowcy taksówek często znacznie szybciej i sprawniej zrealizują odbiór i dostarczenie przesyłki w obrębie tego samego miasta niż np. firmy kurierskie czy poczta. Koszt takiej usługi wynosi 15 zł.

Monitowany przejazd dzieci

Każdy rodzic chce, aby jego pociechy bezpiecznie dotarły do domu lub na zajęcia dodatkowe. Wychodzimy im naprzeciw, oferując usługę monitorowanego przewozu dzieci. Opiekunowie mogą ustalić z dyspozytorem trasę przejazdu oraz poprosić o powiadomienie od kierowcy, gdy maluchy dotrą na miejsce.

Odprowadzenie samochodu

Cieszącą się powodzeniem usługą dodatkową jest odprowadzenie samochodu klienta przez taksówkarza. Nasz kierowca może pojechać w dowolny punkt na mapie Poznania i okolic, aby przesiąść się do auta klienta i odwieźć je we wskazane miejsce.

Bez wątpienia taksówki znacząco ułatwiają życie. Pomagają szybko przemieścić się z jednego miejsca w drugie, bezpiecznie wrócić do domu z szalonej imprezy czy zawieźć zwierzaka do weterynarza. Dzięki nim możecie swobodnie podróżować po mieście i docierać punktualnie na spotkania.

Może Cię zainteresować również