Atrakcje Poznania – odpowiednie dla dzieci, młodzieży i par – zwiedzaj miasto z Eko Taxi!

Atrakcje Poznania – odpowiednie dla dzieci, młodzieży i par – zwiedzaj miasto z Eko Taxi!

Atrakcji w Poznaniu i okolicach nie brakuje. Zwiedzanie najciekawszych miejsc ułatwi nam Eko Taxi – jedna z najtańszych korporacji taksówkowych w Polsce. Jakie udogodnienia czekają na pasażerów i jak dokładnie przedstawia się cennik Eko Taxi w Poznaniu? Jak można zamawiać kursy w wygodnych, bezpiecznych i tanich taksówkach? Poznaj wszelkie niezbędne informacje o Eko Taxi i zaplanuj trasę po Poznaniu obejmującą najciekawsze atrakcje dla Ciebie i Twoich bliskich! Gdzie w Poznaniu i okolicach można znaleźć zakątki, które spodobają się zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym? A gdzie najlepiej wybrać się w poszukiwaniu atrakcji na weekend dla par? Co warto zobaczyć na Malcie, Starym Rynku i w Cytadeli? Eko Taxi prezentuje różne ciekawe atrakcje Poznania i okolic dla turystów w każdym wieku!

Spis treści:
Aktywności dla dzieci
Malta
Stary Rynek
Park Cytadela
Zwiedzanie Poznania i okolic z Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Poznaniu. Gdzie warto się udać w weekend z całą rodziną? Zamów tanie taxi i odkrywajcie razem najciekawsze zakątki Poznania!

Poznań to miasto pełne atrakcji dla dzieci. Zwiedzanie stolicy Wielkopolski z maluchami znacznie ułatwia poruszanie się po mieście taksówką. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż długie i wyczerpujące dla dzieci piesze wycieczki czy przemieszczanie się po Poznaniu komunikacją miejską, w której może brakować klimatyzacji lub miejsc siedzących dla maluchów. Nie jesteśmy narażeni na taki dyskomfort, jeżeli zdecydujemy się na zwiedzanie Poznania z Eko Taxi. Dzięki tej taniej korporacji taksówkowej bezpiecznie i komfortowo dotrzemy z całą rodziną do najciekawszych atrakcji w mieście. Eko Taxi dba o wygodę wszystkich swoich klientów, niezależnie od ich wieku. Skoro wiemy już, jak bezpiecznie przemieszczać się po mieście z dziećmi, poznajmy poznańskie atrakcje, które warto z nimi odwiedzić. Sprawdź nasze propozycje!

Rogalowe Muzeum

Jeżeli odwiedzasz Poznań z dziećmi, koniecznie wybierz się z nimi do muzeum rogala świętomarcińskiego na Starym Rynku. Będzie to niebanalna atrakcja dla całej rodziny. W Rogalowym Muzeum można dowiedzieć się więcej na temat 150-letniej już tradycji wypiekania słodkiego przysmaku nadzianego białym makiem. Ekspozycja nawiązuje też do gwary i historii Poznania. Odwiedzający muzeum turyści mogą na własne oczy zobaczyć w trakcie pokazu, jak przebiega produkcja rogala świętomarcińskiego. Co więcej, wypieku można skosztować! Chcesz dowiedzieć się, czy ciasto zawijane jest na kształt wolich rogów czy podkowy dla konia? Koniecznie odwiedź Rogalowe Muzeum!

Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni to poznańska atrakcja nie tylko dla dzieci, ale też dla młodzieży i dorosłych. Oferta tego miejsca jest skierowana do wszystkich, którzy chcą poznawać świat i nie boją się zadawania pytań. W Laboratorium Wyobraźni znajdziemy interaktywne ekspozycje, które pozwalają na samodzielne eksperymentowanie i doświadczanie. Można także wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników obiektu lub oglądać pokazy w planetarium. Laboratorium Wyobraźni to miejsce, w którym dzieci przez zabawę mogą bliżej poznać różne zagadnienia z nauk ścisłych, na przykład hydrostatyki, elektryki, optyki czy fizyki. Zwiedzanie tego miejsca jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Kamienice w Poznaniu to atrakcja, którą warto zwiedzić z Eko Taxi

Jakie atrakcje turystyczne dla młodzieży i dorosłych można znaleźć na Malcie w Poznaniu i jak najlepiej tam dojechać? Wybierz tanie, wygodne taxi i odwiedź jedną z najciekawszych dzielnic w mieście!

Wiele ciekawych atrakcji turystycznych dla młodzieży, dzieci i dorosłych znajdziemy na Malcie w Poznaniu. Ta część miasta jest bardzo często i chętnie odwiedzana zarówno przez turystów, jak i samych poznaniaków. Malta jest nieco oddalona od centrum Poznania, ale zdecydowanie warto się tam wybrać, na przykład korzystając z usług przewozowych Eko Taxi. Kursy w tej korporacji można zamawiać na dwa wygodne sposoby: za pośrednictwem darmowej aplikacji mobilnej lub dzwoniąc na centralę pod numer telefonu podany na stronie internetowej. Eko Taxi posiada nowoczesny system zarządzania zleceniami, dzięki czemu czas oczekiwania na taksówkę będzie tak krótki, jak tylko to w danej chwili możliwe. Zawsze możemy mieć pewność, że podjedzie po nas wygodny, klimatyzowany samochód wyposażony w terminal płatniczy. Dzięki temu, że kierowcy Eko Taxi doskonale znają topografię Poznania i okolic, do celu dotrzemy najkorzystniejszą i najbezpieczniejszą trasą.

Dlaczego warto wybrać się z Eko Taxi Poznań na Maltę?

Jedną z ciekawych znajdujących się tu atrakcji turystycznych są Termy Maltańskie. Jest to największy ośrodek sportowo-turystyczny w Polsce. Zajmuje łączną powierzchnię 6 hektarów. Na terenie Term Maltańskich znajdziemy aż 18 basenów sportowych i rekreacyjnych, 14 pomieszczeń w strefie saun (między innymi z łaźnią turecką, grotą śnieżną oraz tężnią solną) i nowoczesne spa z 17 gabinetami. Jest tu także największy w kraju aquapark z 13 zjeżdżalniami o różnym stopniu trudności. Nie brakuje też basenu z falami, brodzika i statku pirackiego dla dzieci. Wyjątkową atrakcją Term Maltańskich jest basen wypełniony wodą geotermalną, którą wydobywa się z poziomu 1306 metrów. Są także dwa zbiorniki z wodą termomineralną. Kąpiel w nich zdecydowanie sprzyja naszej zdrowotności. Gdy zmęczymy się pływaniem, możemy się udać na taras o imponującej powierzchni 100 metrów kwadratowych, z którego roztacza się widok na malownicze Jezioro Maltańskie.

Nad brzegiem Jeziora Maltańskiego znajdziemy więcej atrakcji. Warto odwiedzić ośrodek sportowo-rekreacyjny Malta Ski. Znajdziemy tu sztuczne stoki narciarskie i tory saneczkowe, na których sportowe szaleństwo odbywa się przez cały rok. Jest także 8-metrowa kolorowa karuzela łańcuchowa, kolejka górska oraz pole do mini golfa. Dzieciom z pewnością spodobają się także dmuchane zjeżdżalnie oraz plac zabaw, a atrakcją dla młodzieży będzie zjazd pontonem ze stoku. W Malta Ski nie brakuje również różnych punktów gastronomicznych, więc odwiedzając to miejsce, nie musimy się martwić lunchem czy obiadem. Malta Ski w Poznaniu to ośrodek, w którym każdy znajdzie ciekawą atrakcję dla siebie. Warto jeszcze wspomnieć, że zimą można tu skorzystać z lekcji nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Odpowiedni sprzęt jest do wypożyczenia na miejscu.

Poznaj z Eko Taxi najpopularniejsze atrakcje w Poznaniu. Wybierz się na Stary Rynek i zobacz trykające koziołki, zabytkowe budynki związane z handlem oraz odwiedź fascynujące muzea

Stary Rynek to nie tylko serce Poznania, ale także miejsce pełne atrakcji turystycznych. To właśnie tu można zobaczyć słynne koziołki. Miejska legenda wyjaśnia, skąd się one wzięły na Starym Rynku. Otóż po wielkim pożarze w Poznaniu szykowano ucztę z okazji odsłonięcia nowego zegara na Ratuszu. Miała być podana pieczeń z sarny, ale kucharz przez nieuwagę przypalił to danie. W zamian chciał podać potrawę z dwóch skradzionych małych koziołków. Te jednak uciekły na wieżę Ratusza i zaczęły trącać się rogami. Bardzo rozbawiło to gości na uczcie i wojewoda zarządził, aby do zegara stworzyć mechanizm z koziołkami, które dziś są jednym z symboli Poznania. Trykające koziołki na wieży poznańskiego Ratusza można zobaczyć codziennie podczas odgrywania hejnału, o godzinie 12:00. Warto więc wybrać się na rynek z Eko Taxi Poznań właśnie o tej porze. Korporacja realizuje kursy przez całą dobę. Jest to bardzo przydatne, kiedy zwiedzamy ciekawe atrakcje zlokalizowane w różnych częściach Poznania. Nie musimy martwić się o transport na dworzec na bardzo wczesny, poranny pociąg ani zaprzątać sobie głowy powrotem do hotelu w późnych godzinach nocnych, na przykład po zakończonym spektaklu czy koncercie.

Jakie jeszcze ciekawe atrakcje czekają na turystów na Starym Rynku w Poznaniu? Warto wiedzieć, że miejsce to od początku swojego istnienia, czyli od 1253 roku, pełniło funkcje handlowe. Do dziś są tu związane z tym elementy zabudowy. Jednym z nich jest waga miejska – jednopiętrowa budowla zakończona wysokim dachem, gdzie kiedyś za drobną opłatą ważnik oceniał masę towarów. Warto zwrócić uwagę także na malownicze Domki budnicze, czyli niskie kamieniczki należące niegdyś do nieco mniej zamożnych kupców. Oprócz tego na Starym Rynku można zobaczyć ciekawe fontanny i pomniki, na przykład Studzienkę Barberki czy Figurkę Św. Jana Nepomucena.

Szukając atrakcji na Starym Rynku w Poznaniu, warto skierować swoje kroki do któregoś ze znajdujących się tu muzeów. W dawnej siedzibie władz miejskich, czyli w Ratuszu, znajduje się bardzo ciekawe Muzeum Historii Miasta Poznania. Zwiedzając je, można poznać dzieje obecnej stolicy województwa wielkopolskiego od średniowiecza aż do współczesności. Można też wybrać się do Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które znajduje się w budynku Odwachu. W instytucji udokumentowane są wydarzenia z lat 1918-1919 oraz losy ruchu niepodległościowego Wielkopolski. W muzeum oprócz dokumentów, fotografii, rysunków i rzeźb znajdują się także elementy o charakterze militarnym, sztandary oraz odznaczenia. Nie brakuje również elementów multimedialnych. Zupełnie inną tematykę podejmuje również znajdujące się na Starym Rynku Muzeum Instrumentów Muzycznych. Można w nim podziwiać imponującą kolekcję sprzętów z całego świata (na przykład z Azji, Afryki czy Oceanii). Ekspozycja składa się z ciekawych okazów instrumentów historycznych oraz tych używanych współcześnie.

Koziołki to słynna atrakcja Poznania. Zwiedzaj z Eko Taxi!

Jakie atrakcje dla par i rodzin z dziećmi znajdziemy z największym parku w Poznaniu, czyli w Cytadeli? Wybierz się tak z Eko Taxi i spędź cudowny dzień na świeżym powietrzu!

Szukasz niebanalnych atrakcji w Poznaniu dla całej rodziny? Zamów kurs w Eko Taxi i wybierz się do Parku Cytadela. Jest to park imponującej wielkości, jego powierzchnia wynosi około 100 hektarów. Na tym terenie niegdyś znajdował się największy fort w Europie, a dziś jest tu ogromny teren zielony będący ulubionym miejscem odpoczynku i rekreacji wielu mieszkańców Poznania, a jednocześnie ciekawą atrakcją dla turystów. Aby dowiedzieć się więcej o historii Cytadeli i dawnych dziejach wojsk pochodzących z Wielkopolski, warto udać się do znajdującego się tu Muzeum Armii Poznań. W Parku Cytadela zlokalizowane jest także Muzeum Uzbrojenia, w którym wystawiona jest spora kolekcja sprzętu wojskowego. Ekspozycja obejmuje także czołgi, śmigłowce, samochody, haubice, działa i moździerze, które znajdowały się dawniej na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Na terenie Cytadeli znajdziemy nie tylko atrakcje związane z historią. Wspaniałą zabawą dla dzieci, par czy całych rodzin może być sama aktywność na świeżym powietrzu. Zagospodarowanie terenu daje bardzo wiele możliwości. Po szerokich asfaltowych i gruntowych alejkach można jeździć na rolkach, rowerach, hulajnogach lub wrotkach. Również wielbiciele joggingu, nordic walking i biegania znajdą w parku trasy dla siebie. Park jest także świetnym miejscem do puszczania latawców czy organizowania rodzinnego lub romantycznego pikniku. Odpoczynek na świeżym powietrzu z dobrą książką lub kartami to bardzo dobry pomysł na weekend w Poznaniu i doskonała atrakcja, która pozwoli nam chociaż na chwilę zwolnić i oderwać się od stresów dnia codziennego. Rodziny z dziećmi z pewnością ucieszy też fakt, że w Parku Cytadela znajdują się wspaniałe place zabaw. Z kolei pary z chęcią wybiorą się do jednej ze znajdujących się tu kawiarni.

Stary Rynek to atrakcja Poznania, którą warto zobaczyć z Eko Taxi

Planujesz zwiedzanie atrakcji Poznania? Sprawdź atrakcyjny cennik Eko Taxi i odkrywaj magiczne zakątki skryte w okolicach miasta

Zwiedzanie Poznania i okolic jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, kiedy możemy przemieszczać się od atrakcji do atrakcji w wygodny i tani sposób, na przykład w komfortowej, klimatyzowanej taksówce. Atrakcyjny cennik Eko Taxi Poznań sprawia, że z usług przewozowych tej korporacji korzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Od czego zależy koszt kursu taxi? Warto wziąć pod uwagę to, że każdy kurs wiąże się z opłatą początkową, w Eko Taxi wynosi ona zaledwie 6,50 zł. Jest to koszt, który nie wzrośnie bez względu na to, o jakiej porze odbywa się kurs, ani jak długą pokonamy trasę. Do opłaty początkowej doliczana jest cena za każdy kilometr pokonany w wygodnym taxi. Szczegółowy cennik przedstawia się następująco:

  • I taryfa obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach I strefy taksówkowej – 2,50 zł/km lub w 2 zł/km w przypadku zamówień telefonicznych,
  • II taryfa, obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach I strefy taksówkowej – 3,75 zł/km,
  • III taryfa, obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach II strefy taksówkowej – 5 zł/km,
  • IV taryfa, obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach II strefy taksówkowej – 7,50 zł/km,
  • opłata za godzinę postoju w obu strefach taksówkowych – 30 zł.

Z Eko Taxi można zwiedzać zarówno atrakcje znajdujące się w Poznaniu, jak i te zlokalizowane w jego okolicach. Warto też znać usługi dodatkowe, jakie ma w swojej ofercie ta korporacja. Przydatna w przypadku całodziennego zwiedzania miasta może się okazać chociażby opcja zamawiania zakupów z dowozem. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas, który możemy przeznaczyć na poznawanie kolejnych atrakcji. Wystarczy zadzwonić na centralę Eko Taxi i zlecić zakup kilku produktów dostępnych w sklepach ogólnospożywczych, a taksówkarz przywiezie je nam pod wskazany adres!

Może Cię zainteresować również